Menu Content/Inhalt
Na początek! arrow Z ostatniej chwili...
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Z ostatniej chwili...
Nie mamy złudzeń

Dlaczego jest tak, że niektóre koty mogą mieć wszystko – dom, pełną miskę i to co najważniejsze – miłość? My nie mamy nic, nawet nadziei. Bo kto weźmie starą kotkę bez oka? Kto przygarnie kota bez łapki?
Nie chcę wspominać mojego życia. Byłam bezdomna, głodna, zmarznięta. Wiele razy byłam mamą. Kocią mamą. Kochałam i kocham swoje dzieci  i jak każda mama chciałam, żeby były szczęśliwe. Dbałam o nie, nie pamiętając o sobie. Straciłam oczko. Przestałam już liczyć ile razy widziałam kiedy moje dzieci umierały z głodu, chorowały, były zabijane. Wspomnienia o każdym moim maleńkim okruszku wciąż we mnie żyją. Mogę powiedzieć, że w końcu los się uśmiechnął – moje tegoroczne dzieci nie umrą na ulicy – mam nadzieję, że będą kochane. Szczęśliwsze niż ja.

Mój kolega Rudy cierpiał równie mocno. Wpadł we wnyki, codziennie przez wiele miesięcy patrzył jak usycha mu łapka. Trudno mi sobie nawet wyobrazić jak musiało go boleć. Ale on był dzielny – w końcu to wspaniały koci facet -  nie skarży się, nawet teraz kiedy łapki już nie ma i jest cały obolały. Podobnie jak ja i wiele innych kotów marzy tylko o kochających dłoniach i bezpiecznym domu na resztę życia.

Nie mamy złudzeń - w świecie, w którym marzeniem wielu jest śliczny kotek rodem z reklamy Whiskasa Malenka  bez oczka i Rudy bez łapki ma marne szanse.  Nie jest przecież ani słodkim maluchem, ani urodziwym, wesołym kotem dorosłym. Potrzebują kogoś kto da im szansę na bycie kochanym, choć może nie najpiękniejszym kotem świata;)
Rudy dziękuje też straaasznie mrucząco dr Agnieszce z lecznicy Zwierzak, która ulitowała się nad nim i przyjechała go zoperować w wolną niedzielę.

Rudy  prosi też nieśmiało o pieniążki na pokrycie kosztów operacji. Można je wpłacać z dopiskiem "Darowizna na operację Rudego"
Nasze konto: 87 1540 1216 2054 4458 2306 0001
BOŚ SA, Oddział w Białymstoku

MALENKA to starsza kicia, mama weteranka. Wychudzona, wycieńczona, zabiedzona, bez oka - dbała jak mogła o swoje potomstwo po piwnicach, mieszkała na balkonie i pod balkonem. Raz się łasiła raz fukała innym razem uciekała czy walczyła o bezpieczeństwo kociąt i pokarm. To bardzo opiekuńcza i czuła mama. Malena straciła oko przez ludzi. Ciągle nam jednak ufa i u nas szuka pomocy. Czy słusznie i skutecznie? Zobaczymy. Czy znajdzie dom czy wróci do piwnicy? Kotka, choć nieco ostrożna,  lubi być głaskana, przytulana, drapana; wyciąga szyję, wystawia brzuszek, wtula głowę, mruczy. Jest rozmowna - umie poprosić i poskarżyć się. Bardzo ceni domowy dobrobyt. Wzorowo kuwetkuje i ma dobry apetyt.
Kicia jest odrobaczona i wysterylizowana.
Kontakt: Ania-514 979 464

RUDY – symapatyczny młody kocurek. Mieszkał na wsi, prawdziwy król podwórka. Niestety wpadł we wnyki i stracił łapkę. Nauczył się jednak sobie radzić, no, może jest nieco bardziej „niskopienny”. Nadrabia jednak charakterem i urokiem koto-osobistym. Może mieszkać w domu niewychodzącym lub wychodzącym w bardzo bezpiecznej okolicy.
Kotek jest wykastrowany
Kontakt: Bożena-607 267 400Zmieniony ( 13.05.2016. )
 
Kotki dziękują panu Krzysztofowi

Kotki serdecznie dziękują za paczuszkę z żerem

Mrauu!!


 
Kotki serdecznie dziękują pani Ewie

Kotki serdecznie dziękują pani Ewie za przesłaną niespodziankę.
Mrauuu !!!


 
Przytwierdzić szpileczkami? Osiatkować balkon?

Widzicie ilość ostatnio zaginionych kotów? Kochani - to nie przypadek. Jest WIOSNA. Zaczynamy otwierać balkony, koty spadają, uciekają (zwłaszcza te niewysterylizowane), gubią się. Więc jeśli ktoś ma kota to albo bierze małe szpileczki i przytwierdza go na stałe do podłoża albo ostatecznie SIATKUJE BALKON ;)
To od nas, kocich opiekunów zależy kocie zdrowie i życie.Złamanie kręgosłupa, kot uśpiony :(

Kot spadł z 3 piętra, pomimo iż "tyle razy chodził po barierce" nie udało się go uratować :(


Wybór należy do WAS!

 
Babunia wierzy w cuda :)


Cześć Człowieku. Wiem, wiem, wielu będzie mówić o Tobie złe rzeczy. Że mnie zostawiłeś, że chciałeś uśpić. Ale to nic. Wiem, że kochałeś mnie przez te 18 lat. I że pewnie nie miałeś wyboru.
Tęsknię ogromnie za naszym domem, swoim posłaniem, miseczkami, za moją Panią która też już jest po "tamtej stronie"
Co mogę powiedzieć - czy tak trudno wczuć się w sytuację kogoś kto z ciepłej kanapy trafił do zimnej klatki? Na dożywocie - choć w moim przypadku to chyba nie będzie długo.

Ale wybaczam Ci. Gdybyś chciał po mnie wrócić wiedz, że serce kocie staruszki nie ma dla Ciebie nic poza miłością.

Babunia to kocia staruszka, ma ponad 18 lat. Jej pan przyniósł ją do uśpienia - wyjeżdżał i nie miał co z nią zrobić.
Koteczka trafiła do lecznicowej klatki. I o ile jest ona wybawieniem dla chorych kotów bezdomnych - dla niej mogła się okazać dożywotnim więzieniem.
Kicia po badaniach trafiła na szczęście do wspaniałej wolontariuszkii, która nie mogła przejść obojętnie wobec jej cierpienia. Babunia nie radziła sobie jednak z obecnością innych kotów (niestety, w domach tymczasowych jest ich zwykle za dużo :(
Znalazła się osoba o wielkim sercu, która przygarnięła Babunię - starą, smutną, niepotrzebną koteczkę...
Żyj zdrowo Babuniu kolejnych 18 lat :)

A oto Babunia na kolanach nowej Pani. Pozdrawia wszystkich kotko-fanów :)

 

Zmieniony ( 24.03.2016. )
 
Kociaki kochają dzieciaki :)

Kotki, koteczki kociaki dziękują kochanym dzieciakom za przemiłe kocie spotkania i zebrane jedzonko.

Rodzicom i Nauczycielom za organizację zbiórek i budowanie w młodych (czasem bardzo młodych) ludziach wrażliwości na potrzeby słabszych.
Jesteście kochani :)


Przedszkole Samorządowe nr 42 "Niezapominajka"

 Przedszkole "Na Zielonej Górce"

 Przedszkole "Marchewka"

Szkoła Podstawowa nr 7

 

Przedszkole Samorządowe nr 28

 

Przedszkole Samorządowe nr 55

 

Przedszkole Samorządowe nr 41

Dzięki za karmę, przemiłe spotkania. Macie niby malutkie, a jednak wielkie serca :)
 

 

Zmieniony ( 14.03.2016. )
 
Kotki dziękują KAKADU :)

Kotki serdecznie dziękują Pracownikom i Klientom sklepu KAKADU w Galerii Auchan na ul Hetmańskiej :)


 
Kotki dziękują sklepom ZOOYORK

Kotki serdecznie dziękują sklepom ZOO YORK za przekazaną karmę :)


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»