Menu Content/Inhalt
Na początek! arrow Z ostatniej chwili...
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Z ostatniej chwili...
Jestem małym brzydalem? ;)

Hej, jestem małym kotkiem. Kocham się przytulać, tulić,mruczeć,teptać i ...jeść. Czyli chyba normalnie?
Sęk w tym, że kiedy pani doktor zobaczyła mnie po raz pierwszy miałem cały nos w paćce dla świń - dobrze że ja i moje siostry mogłyśmy choć trochę napełnić tym puste brzuszki. Pani doktor była też bardzo zatroskana tym, że jestem od nich dużo mniejszy (od sióst, nie od świnek oczywiście)
No i ponoć jestem inny...
Ale znajdzie się ktoś kto mnie pokocha, prawda?

Mały Zgredek no cóż, z pewnością nie jest najpiękniejszym kotkiem świata. Przyjechał do nas z 3 rodzeństwa - ostatnią serią Pluszaków. Jest jednak inny - jest niezwykły. Kocurek Tricolor to rzadkość - coś jak biały krecik, kruk itd. Po prostu geny nie pozwalają na takie ubarwienie kocurków. Prawdopodobnie na skutek krzyżowania w obrębie rodziny badź też innych czynników doszło do takiego (uroczego) wybryku natury. Kotek nie został oddany w tym samym czasie co rodzeństwo - pani doktor chciała go poobserwować. Kotek został przebadany i na obecną chwilę nic mu nie dolega.

A oto Zgredek:

4 stycznia Zgredek znalazł dom.

Zmieniony ( 05.01.2013. )
 
Co można znaleźć na klatce...

Otóż na klatce (schodowej) można znaleźć zapewne wiele. Można na przykład całkiem sprawny transporter z ....zawartością.

03 stycznia późnym wieczorem do jednej z naszych wolontariuszek zadzwoniła pani z ul. Upalnej z informacją:

w wiatrołapie klatki schodowej od kilku godzin stoi plastikowa klatka z kotem. Kot płacze i ....śmierdzi. Straż Miejska odmówiła pomocy a pani nie może kotu pomóc.

Po znalezieniu osoby która jeszcze nie spała udało się ją wysłać na miejsce - okazało się, że ktoś porzucił kota, przemiłego młodego biało-buraska. Kotek sympatyczny, kontaktowy choć przerażony i upaprany - w końcu kuwety mu do transportera nikt nie wstawił. Pozostawiono kartkę - "kotek jest grzeczny"i zamkniętą puszkę jedzenia....

Kotek przenocował u wolontariuszki Ewy a rano wolontariuszka Kasia odwiozła go do zaprzyjaźnionej lecznicy Medvet na ul. Berlinga. Kotek będzie przez kilka dni obserwowany (nie było mrozu, ale w wiatrołapie było dość zimno).

Będzie czekał na kochający dom...

 

Zmieniony ( 05.01.2013. )
 
Życzenia świąteczne

Wszystkim wolontariuszom, współpracownikom i przyjaciołom Kotkowa, życzymy tego, co najlepsze: mnóstwa radości, miłości i ciepła. A przede wszystkim tego, żebyście nigdy nie utracili swojej wrażliwości na krzywdę „braci mniejszych”.

Czujecie te ciepłe myśli kotów, którym uratowaliście życie? Którym daliście szansę na dobry, bezpieczny dom?

W ich imieniu dziękujemy, że zawsze można na Was liczyć!

 

 

Zmieniony ( 24.12.2012. )
 
Pomóź kotom przetrwać zimę

Miło jest nam poinformować, że Fundacja Kotkowo zawarła porozumienie z dystrybutorem karm dla zwierząt Husse.

Jak to działa?

Jeśli dokonasz zakupu karmy u dystrybutora Husse (odział w Białymstoku), 4 miski suchej karmy zostaną przekazane na dokarmianie bezdomnych kotów.

Każdy kotek adoptowany z jednego z domów tymczasowych Fundacji Kotkowo, dostanie także dożywotnio 10% rabatu na wszystkie produkty Husse (przy dostawie prosimy okazać umowę adopcyjną do wglądu).

Dostawa karmy do domu jest bezpłatna. Mięsne puszki,gourmety i saszetki można kupować pojedynczo.

Zajrzyj na stronę www.husse.pl, obejrzyj katalog i zamów.

Zamówienia można również składać drogą elektroniczną na adres Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć lub telefonicznie: 785 437 158 lub 722 092 613, Dorota

 
Wystawa kotów rasowych 2012
Dziękujemy wszystkim przyjaciołom Kotkowa za niezwodną obecność podczas kolejnej wystawy kotów rasowych w Białymstoku! Miło było Was zobaczyć :)
Zmieniony ( 30.12.2012. )
 
10 zł dla Kotkowa - badanie e-handlu i e-usług

Drodzy przyjaciele Kotkowa! Jeżeli Ty lub Twój znajomy prowadzi sklep internetowy lub działa w branży e-usług w województwie podlaskim zapraszamy do udziału w badaniu tego sektora prowadzonym przez WUP oraz Instytut VIVADE.

Każda ankieta to 10 zł na leczenie kotków będących pod opieką Fundacji (ankieta musi być w pełni uzupełniona)! W polu "oznaczenie ankietera" prosimy wpisać "kotkowo.pl".

Bezpośredni link do badania: http://www.netpytanie.pl/index.php?sid=61727

Wypełnienie ankiety zajmuje ok. 15 minut.

Więcej informacji udziela: dr Jarosław Kilon / IBiA VIVADE / kotkowo.pl / tel. 602 327 144

Zmieniony ( 09.10.2012. )
 
Zgubiłeś zwierzaka - zajrzyj

Powstał nowatorski portal - przydatny wszystkim, którzy zagubili swojego zwierzaka

http://zaginiony-znaleziony.pl

Zmieniony ( 25.09.2012. )
 
Kruszynka Milka odeszła [*]

Kolejna maleńka bidka - ofiara ludzkiej bezmyślności. Trzy ledwie żywe kociaki zostały znalezione kilka dni temu w okolicach Białegostoku. Schemat podobny - ktoś pozwolił by kotka miała małe. A potem okazał się być "szlachetny" - nie zakopał, nie utopił, nie uśpił. Ale uznał, ze 3 tygodniowe kocięta poradzą sobie samodzielnie i zostawił w szczerym polu. Gdyby nie pani Marta kotki czekałaby śmierć z głodu i pragnienia.
Jeden braciszek małej Milki nie przeżył. Ona sama może stracić oczko - do osłabionej kruszynki przyplatał się wirus. Nie wiadomo jak skończy się ta historia - malutka potrzebuje wielu ciepłych myśli. A wkrótce domu który pokochą ją z oczkiem lub bez :(

22 sierpnia Kruszynka Milka odeszła [*] - jej organizm nie poradził sobie z chorobą ...

Zmieniony ( 22.08.2012. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»