Menu Content/Inhalt
Na początek! arrow Z ostatniej chwili...
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Z ostatniej chwili...
Informacja o wynikach zbiórki publicznej

Fundacja Kotkowo informuje, iż zgodnie z zezwoleniem Prezydenta Miasta Białegostoku nr ORN-IV.5311.26.2011 z dnia 3 czerwca 2010 r. w okresie 15 czerwca 2011 r. – 31.05.2012 r. na terenie miasta Białegostoku została przeprowadzona zbiórka publiczna w formie zbierania ofiar do skarbon stacjonarnych. Celem zbiórki było pozyskanie środków, które zostały przeznaczone na finansowanie usług weterynaryjnych świadczonych na rzecz kotów wolno żyjących, w szczególności: leczenia, szczepień, zabiegów sterylizacji lub kastracji i pomocy weterynaryjnej w nagłych wypadkach.

Zbieranie ofiar do skarbon stacjonarnych przebiegło zgodnie z Planem organizacyjnym zbiórki. Ofiary zbierane były do 10 skarbon stacjonarnych, zamkniętych i zaplombowanych w sposób uniemożliwiający dostęp osób niepowołanych. Skarbony zostały umieszczone w obiektach prywatnych na terenie miasta Białegostoku, w szczególności: lecznicach i przychodniach weterynaryjnych, sklepach zoologicznych i z artykułami dla zwierząt, za pisemną zgodą właścicieli tych obiektów.

W wyniku zbiórki pozyskano kwotę 18 526,88 zł (słownie: osiemnaście tysięcy pięćset dwadzieścia sześć złotych i osiemdziesiąt osiem groszy). Kwota ta została przeznaczona na zakup usług weterynaryjnych na rzecz kotów wolno żyjących w kwocie 18 228,70 zł (słownie: osiemnaście tysięcy dwieście dwadzieścia osiem złotych i siedemdziesiąt groszy) oraz sfinansowanie części kosztów związanych z przeprowadzeniem zbiórki w kwocie 298,18 zł (słownie: dwieście dziewięćdziesiąt osiem złotych i osiemnaście groszy), w tym: 147,60 zł – koszt wykonania skarbon oraz 150,58 zł – usługi poligraficzne (koszt druku materiałów informacyjnych). Koszty związane z przeprowadzeniem zbiórki pokryte z pozyskanych w jej ramach środków stanowiły 1,6% zebranej kwoty. Pozostałe koszty związane z przeprowadzeniem zbiórki, w tym koszty opłat związanych z uzyskaniem pozwolenia na jej przepro-wadzenie, pokryte zostały ze środków własnych Fundacji.

Niniejsze ogłoszenie zamieszczone będzie w okresie 31.05.2012 - 01.07.2012 r. 

Zmieniony ( 31.05.2012. )
 
Krysia-mały głuptasek, ma szansę żyć?

Miau

Mam na imię Krysia i jestem kocim głuptaskiem . Moja mam zawsze mi powtarzała, że powinnam bardziej na siebie uważać, bo  moje 9 kocich żyć uda mi się wykorzystać ekspresowo. Niestety – wiadomo, młodzież,  nawet ta kocia nie zawsze słucha mamy - Pewnie dlatego kiedyś spadłam z drzewa i prawie zjadł mnie niezbyt miły pies. Ale ostatnio…

Mieszkałam z rodziną na parkingu - było bardzo zimno, - 30 stopni. Strasznie marzłam, nie zawsze miałam co jeść, bo nawet jeśli coś dostaliśmy od razu zamieniało się w lód. Tak bardzo chciałam żeby w końcu zrobiło mi się ciepło… Próbowałam przytulać się do mamy, siedzieć na słoneczku. Ale co może jeden malutki kotek w obliczu tak strasznej zimy? Czasami siedziałam na maskach samochodów – choć przez chwilę mój brzuszek nie zamarzał.  Ale mogłam przycupnąc tylko na chwilę – od razu pojawiał się właściciel i krzyczał żebym natychmiast zeszła. Myślałam, że będę sprytniejsza i zaczęłam chować się pod maskę. Tak stało się też tego pechowego dnia – schowałam się do cieplutkiej komory silnika i…zasnęłam. Obudziłam się a wokół wszystko huczało. Moje serduszko prawie wyskoczyło ze strachu, rzucało mnie na boki, chyba chwilami traciłam przytomność. Krzyczałam żeby mi ktoś pomógł ale hałas był ogromny. Kiedy huk ustał ktoś zaczął mnie wołać – ale jak miałam wyjść? Czułam tylko ogromny ból, nie mogłam się ruszyć.  Dookoła zebrało się wielu ludzi – stukali, wołali. W końcu mnie wyciągnęli. Zawieźli do dziwnego miejsca, zastanawiali się czy nie powinni mnie uśpić. Byłam taka przerażona, przecież mam dopiero 7 miesięcy. Tyle jeszcze chcę zobaczyć.  Dostałam wiele zastrzyków. Byłam dzielna. Naprawdę, słowo. Pomimo iż wszystko mnie bolało.

Zajęła się mną Duża. Kocham ją bardzo. Ale widzę że się martwi. Mam jeszcze trochę problemów, ale baaardzo się staram. Chcę wyzdrowieć. Chcę żyć.

Przygoda z Krystyną zaczęła się 29 lutego zupełnym przypadkiem. Na parkingu pewna pani poprosiła o pomoc przy wywabieniu kota spod maski samochodu. Okazało się, że kotek dostał się do środka w Choroszczy i przejechał w ten sposób 15 km, pani usłyszała piszczenie dopiero w centrum miasta. O pomoc zostali poproszeni strażacy, którzy musieli rozebrać częściowo samochód żeby uwolnić kotka. Natychmiast przewieźliśmy ją do lecznicy, gdzie okazało się, że kicia jest mocno poturbowana. Miała złamany ogon u nasady, przemieszczoną miednicę, zranioną łapkę, obite nerki, nie mogła się sama wysiusiać, po wyciśnięciu pęcherza leciała krew. Wyglądała żałośnie, małe obite kocie nieszczęście, cała w silnikowym brudzie i smarach. Podano jej kroplówkę, leki i chcąc nie chcąc zabrałam ją do domu na całonocną obserwację połączoną z podawaniem leków przez wenflon. Rano kotka była już w nieco lepszym stanie, więc razem z lekarzami zdecydowaliśmy o kontynuacji leczenia i tak to trwa do dzisiaj. Początkowo woziliśmy Krysię do lecznicy 2 razy dziennie, później nauczyliśmy się wyciskać jej pęcherz i podawać zastrzyki i tabletki. W międzyczasie trzeba było zszyć jej zranioną łapkę, na szczęście ładnie się zagoiła, dwa dni temu szwy zostały zdjęte.

Kicia jest cudowna, ma wspaniały charakter, jest wdzięczna, uwielbia się przytulać. Nie ma jeszcze roczku i szaleje ze swoja zabawką jak przystało na kociaka, cieszy się każdym dniem swojego drugiego życia;) Niestety leczenie pochłonęło wszystkie moje oszczędności, poza tym nie mogę zatrzymać Krysi, zwyczajnie nie mam do tego odpowiednich warunków.

Leczenie w tej chwili ogranicza się do zastrzyków Nivalinu, który ma pomóc w regeneracji uszkodzonych nerwów, ponieważ kotka ma problemy z wypróżnianiem.

Krysia potrzebuje opiekuna, który poświęci jej trochę czasu, cierpliwości i uwagi dopóki nie wróci do pełnego zdrowia.

Priorytetem jest znalezienie jej nowego domu, ponieważ ja z dnia na dzień mogę być zmuszona do wyjazdu i wtedy naprawdę nikt nie będzie mógł się nią zająć. Poświęciłam kici ostatni miesiąc, dosłownie wszystko zostało jej podporządkowane, bo wymagała opieki 24 godziny na dobę. Teraz już mogę ją bez obaw zostawić w domu na jakiś czas, ale na początku nawet wyjście do sklepu nie było możliwe. Najgorsze minęło i teraz opieka nad Krysią nie jest już uciążliwa. Szkoda byłoby zaprzepaścić efekty dotychczasowego leczenia, kicia przeszła już tak wiele i tyle wycierpiała, że byłoby to naprawdę tragiczne, gdyby to wszystko poszło na marne.  Druga sprawa to oczywiście pieniądze, niestety niezbędne w dalszym leczeniu Krysi. Każdy, kto ma zwierzaka wie, ile kosztuje leczenie.

Chciałabym przy okazji wyrazić wielką wdzięczność i podziw lekarzom z lecznicy „Zwierzak” przy ul. Piastowskiej, wspaniale zajęli się Krystyną i gdyby nie ich fachowa pomoc i wielkie serce dla małego poturbowanego kociaka, to z pewnością nie udałoby się jej przeżyć.

My ze swojej strony wyrażamy uznanie pani Eli, która tak troskliwie zajęła się Krysią – zupełnie bezinteresownie podjęła się ratowania obcego kotka. Ma pani wielkie serce:)

Obecnie Krysia najbardziej potrzebuje

- ciepłych myśli;)

- kochającego domu

- pieniążków na opłacenie leczenia

Tu artykuł o wyciąganiu Krysi z silnika

A oto kilka  zdjęć Krysi, jest ideałem kociego piękna

 

 

Zmieniony ( 30.03.2012. )
 
[-- WAŻNE --] Informacja o 1% podatku

UWAGA! AKTUALIZACJA!

Po 2 latach starań udało nam się uzyskać status OPP! Szczegółową informację o sposobie przekazania 1% podatku zamieściliśmy na: www.kotkowo.pl/jedenprocent

Zmieniony ( 02.01.2013. )
 
Kotki dziekują dzieciom ze Szkoły Sióstr Misjonarek św. Rodziny

Kotki serdecznie dziekują dzieciom ze Szkoły Sióstr Misjonarek św. Rodziny za przekazaną karmę:

Zakup karmy:

W szkole, przekazanie karmy kotkom:

Zmieniony ( 29.02.2012. )
 
AKCJA STERYLIZACJA! - promocje w lecznicach partnerskich kotkowo.pl

O co chodzi?

Mamy przyjemność poinformować o rozpoczęciu wielkiej Akcji sterylizacyjnej kotów i kotek.

Akcja ta prowadzona jest przez Fundację Kotkowo w wybranych lecznicach partnerskich kotkowo.pl.

Już od połowy lutego do końca marca możesz wykonać zabieg sterylizacji kotki lub kocurka po wyjątkowo niskiej cenie:

 • sterylizacja kotki: 90 zł (oszczędzasz 50-80 zł)
 • sterylizacja kocurka: 50 zł (oszczędzasz 20-40 zł)

Dlaczego warto?

Skorzystaj, bo sterylizacja lub kastracja to szansa na dłuższe i szczęśliwsze życie twojego czworonożnego przyjaciela.

Wiele osób obawia się tego zabiegu, odkładając „na potem”. Tymczasem jest on o wiele mniej inwazyjny i bezpieczniejszy niż kilka lat temu, a może uratować pupilowi życie (minimalizacja ryzyka nowotworu sutka, ropomacicza, zarażenia się białaczką i kocim HIV).

Ponad połowa wszystkich urodzonych każdego roku psów i kotów ginie tragicznie albo umiera, ponieważ nie starcza dla nich ludzkich domów. Sterylizacja jest jedynym sposobem rozwiązania problemu nadpopulacji bezdomnych zwierząt oraz wielu problemów ze zwierzętami domowymi.

Jak skorzystać z akcji sterylizacyjnej?

1. Zarejestruj się telefonicznie w jednej z lecznic, które świadczą usługi w ramach Akcji sterylizacyjnej, podając hasło "Akcja sterylizacyjna kotkowo.pl"

 • Med-Vet, ul. Berlinga 17A, tel. 85 6530 145
 • Pluszak Gabinet Weterynaryjny - lek. wet. Renata Anna Borysewicz, ul.Witosa 34, tel. 691-508-068
 • Klinika dla Zwierząt Białostoczek, ul. Białostoczek 13A,   tel. 85-65-11-014
 • Centrum Zdrowia Pupila, ul. Wiatrakowa 4/1, tel. 695 55 65 95
 • Sano, ul. Kolejowa 19, 85-651-74-79
 • Pupil, ul. Armii Ludowej 1A, 608 304 278
 • Animed Gabinet Weterynaryjny, ul. Armii Krajowej 23 lok.1, tel. 608-24-29-20
 • Amicus, ul. Antoniuk Fabryczny 55 lok 1, 500368400
 • Canwet - Lecznica Zwierząt, ul. Zwycięstwa 26b, tel. 85-6511-542
 • Psikot, ul. Chrobrego 10, tel. 85 732 13 33
 • Centrum Weterynaryjne Boliłapka, ul. 27 lipca 1/1, tel. 85-811-08-24  (uwaga !!! w lecznicy Boliłapka inne ceny - kotka 100 zł, kocurek 60 zł)
 • Lecznica Zwierzak, Piastowska 11a, tel. 85 7412 394 (uwaga !! w lecznicy Zwierzak akcja zaczyna się 1 marca )

2. Przyjdź ze zwierzakiem do lecznicy w umówionym terminie. Lekarz weterynarii, po kontroli stanu zdrowia Twojego pupila, przeprowadzi zabieg i poinformuje o dalszym postępowaniu i opiece nad kotką lub kocurkiem. 

Wciąż się zastanawiasz? Pamiętaj, że:

WYKASTROWANY KOCUR:                                                        

 • żyje dłużej
 • nie ucieka, nie włóczy się, nie wdaje się w bójki  i nie zaraża groźnymi chorobami
 • nie znaczy terenu  swoim zapachem
 • jest łagodniejszy i spokojniejszy

WYSTERYLIZOWANA KOTKA:

 • nie męczy się podczas częstych i długich rui
 • nie miauczy przeraźliwie, nie ucieka z domu  
 • nie rodzi niechcianych kociąt
 • nie przyciąga samców którzy zaznaczyliby okoliczny teren
 • nie zachoruje na groźne dla jej życia choroby (np. ropomacicze)

Kotka nie musi mieć małych – nie jest to kwestia uczuć tylko instynktu, który u kotki pojawia się dopiero po porodzie.
Wszystkim którzy chcą mieć „małe kotki” wydaje się,  że te urodzone w domu i śliczne znajdą dom - zapewne tak, ale sprawi to, że kilka kociaków urodzonych na „wolności” nie znajdzie domów - umrą po cichutku gdzieś w piwnicach.
Zanim pozwolisz swojej kotce urodzić kocięta, prosimy: odwiedź któryś z domów tymczasowych i spójrz w umęczone, smutne oczy kotom, które też kiedyś były słodkimi kulkami. Każdy kolejny kociak świadomie powołany na świat zmniejsza szanse na dom kotów porzuconych i bezdomnych.

Prawdziwi miłośnicy kotów nie przyczyniają się do pomnażania bezdomności.

 

Zmieniony ( 11.02.2013. )
 
Zapraszamy do udziału w konkursie plastyczno-fotograficznym

Konkurs plastyczno-fotograficznyUmiesz rysować? Interesujesz się fotografią? Weź udział w konkursie plastyczno-fotograficznym S.O.S dla bezdomnych kotów, organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku oraz Fundację Kotkowo.

Regulamin konkursu

Organizatorzy

 1. Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku.
 2. Fundacja Kotkowo.

Założenia i cele konkursu

 1. Celem konkursu jest wyczulenie dzieci, młodzieży oraz instruktorów na problem bezdomności zwierząt, ze szczególnym uwzględnieniem kotów.

Konkurs plastyczny

 1. Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów: przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, a także podopiecznych świetlic środowiskowych, ognisk wychowawczych i innych organizacji prowadzących pracę środowiskową na rzecz dzieci i młodzieży.
 2. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną, samodzielnie wykonaną pracę. Format prac: od A4 do A3 (lub w wymiarach pośrednich); technika dowolna: ołówek, kredki, farby, pastele, grafika, wyklejanie, wydzieranie, collage itp. Do udziału w konkursie nie przyjmujemy prac przestrzennych.
 3. Na odwrocie każdej pracy należy wpisać czytelnie: imię, nazwisko i wiek autora, hasło konkursu, adres, telefon, e-mail do kontaktu z organizatorem /obowiązkowo/, imię i nazwisko opiekuna. Prace oceniane będą w następujących kategoriach wiekowych: do lat 6, 7-10 lat, 11-15 lat, powyżej 15 lat.
 4. Zgłoszenie prac do konkursu jest równoznaczne z przekazaniem praw autorskich do nich na rzecz Organizatora oraz zgodę na bezpłatne wykorzystanie prac w materiałach promujących konkurs oraz materiałach służących popularyzacji wiedzy nt. pomocy dla bezdomnych zwierząt (z zaznaczeniem nazwiska autora).
 5. Dane osobowe uczestników będą wykorzystane wyłącznie w celu wyłonienia zwycięzcy i przyznania nagrody.

Konkurs fotograficzny

 1. Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów: szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, a także podopiecznych świetlic środowiskowych, ognisk wychowawczych i innych organizacji prowadzących pracę środowiskową na rzecz dzieci i młodzieży.
 2. Jeden uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 prace, w formacie nie mniejszym niż 15x21 cm, wykonanych w dowolnej technice.
 3. Do zdjęć należy dołączyć kartę zgłoszenia, na odwrocie każdego zdjęcia należy podać imię i nazwisko uczestnika, wiek oraz nazwę placówki.
 4. Zdjęcia nie mogą być oprawione ani naklejone.
 5. Prace oceniane będą w następujących kategoriach wiekowych: do 13 lat, 14-16 lat, powyżej 16.
 6. Zgłoszenie prac do konkursu jest równoznaczne z przekazaniem praw autorskich do nich na rzecz Organizatora oraz zgodę na bezpłatne wykorzystanie prac w materiałach promujących konkurs oraz materiałach służących popularyzacji wiedzy nt. pomocy dla bezdomnych zwierząt (z zaznaczeniem nazwiska autora).
 7. Dane osobowe uczestników będą wykorzystane wyłącznie w celu wyłonienia zwycięzcy i przyznania nagrody.

Termin i warunki dostarczenia prac

 1. Prace należy składać osobiście lub wysłać pocztą do dnia 4 kwietnia 2012 roku na adres:
  Młodzieżowy Dom Kultury,
  ul. Warszawska 79A,
  15-201 Białystok

  z dopiskiem „S.O.S dla bezdomnych kotów!”
  W przypadku przesyłki pocztowej decyduje data stempla pocztowego.
 2. Prace przesłane po terminie i niespełniające warunków uczestnictwa nie będą oceniane.
 3. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za uszkodzenia powstałe podczas przesyłki.
 4. Prace nagrodzone i wyróżnione przechodzą na własność Organizatorów. Pozostałe prace nie będą odsyłane. Można będzie odebrać je wyłącznie osobiście w terminie: 4-29 czerwca 2012.
 5. Sytuacje nieobjęte niniejszym regulaminem rozstrzyga Organizator konkursu.

Zasady przyznawania nagród

 1. O wyłonieniu zwycięzców konkursów decyduje powołane przez Organizatorów Jury.
 2. Decyzja Jury jest ostateczna.
 3. Wyniki konkursów zostaną zamieszczone na stronie internetowej www.mdk.bialystok.pl.
 4. Na wystawie w Galerii Młodzieżowego Domu Kultury zostaną zaprezentowane prace nagrodzone, wyróżnione oraz prace zakwalifikowane do wystawy.
 5. Uroczyste otwarcie wystawy połączone z wręczeniem nagród laureatom konkursów odbędzie się 27 kwietnia 2012 roku o godz. 10.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku.

Uwagi końcowe

 1. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany regulaminu. W przypadku zmiany regulaminu Organizator zobowiązuje się poinformować o zmianach zgłoszone do konkursu szkoły osobnym e-mailem oraz zamieścić je na stronie internetowej konkursu.
 2. Pytania dotyczące konkursu prosimy kierować na adres e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
 3. Nadesłanie prac jest równoważne z akceptacją powyższego regulaminu.
Zmieniony ( 14.02.2012. )
 
BOLIŁAPKA - nowa lecznica partnerska Kotkowo.pl

Miło nam poinformować, że do grona lecznic i przychodni weterynaryjnych, z którymi prowadzimy stałą współpracę dołączyło Centrum Weterynaryjne Boliłapka

Ta nowa przychodnia weterynaryjna mieści się w Białymstoku, bezpośrednio przy skrzyżowaniu ulic Wasilkowskiej i 27 lipca (w danym salonie Peugeot). 

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową CW Boliłapka: www.bolilapkabialystok.pl

 

 
Kotki dziękują Maciusi i jej pani Helenie oraz pracownikom Fiharmonii Podlaskiej

Kotki serdecznie dziękują pani Helenie ("mamie" Maciusi) za smaczne prezenty ;)

Dziękują również bardzo pracownikom Filharmoni Podlaskiej za zorganizowanie zbiórki karmy:

Zmieniony ( 17.02.2012. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»