Menu Content/Inhalt
Na początek! arrow Z ostatniej chwili...
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Z ostatniej chwili...
Zapraszamy do udziału w konkursie plastyczno-fotograficznym

Konkurs plastyczno-fotograficznyUmiesz rysować? Interesujesz się fotografią? Weź udział w konkursie plastyczno-fotograficznym S.O.S dla bezdomnych kotów, organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku oraz Fundację Kotkowo.

Regulamin konkursu

Organizatorzy

 1. Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku.
 2. Fundacja Kotkowo.

Założenia i cele konkursu

 1. Celem konkursu jest wyczulenie dzieci, młodzieży oraz instruktorów na problem bezdomności zwierząt, ze szczególnym uwzględnieniem kotów.

Konkurs plastyczny

 1. Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów: przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, a także podopiecznych świetlic środowiskowych, ognisk wychowawczych i innych organizacji prowadzących pracę środowiskową na rzecz dzieci i młodzieży.
 2. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną, samodzielnie wykonaną pracę. Format prac: od A4 do A3 (lub w wymiarach pośrednich); technika dowolna: ołówek, kredki, farby, pastele, grafika, wyklejanie, wydzieranie, collage itp. Do udziału w konkursie nie przyjmujemy prac przestrzennych.
 3. Na odwrocie każdej pracy należy wpisać czytelnie: imię, nazwisko i wiek autora, hasło konkursu, adres, telefon, e-mail do kontaktu z organizatorem /obowiązkowo/, imię i nazwisko opiekuna. Prace oceniane będą w następujących kategoriach wiekowych: do lat 6, 7-10 lat, 11-15 lat, powyżej 15 lat.
 4. Zgłoszenie prac do konkursu jest równoznaczne z przekazaniem praw autorskich do nich na rzecz Organizatora oraz zgodę na bezpłatne wykorzystanie prac w materiałach promujących konkurs oraz materiałach służących popularyzacji wiedzy nt. pomocy dla bezdomnych zwierząt (z zaznaczeniem nazwiska autora).
 5. Dane osobowe uczestników będą wykorzystane wyłącznie w celu wyłonienia zwycięzcy i przyznania nagrody.

Konkurs fotograficzny

 1. Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów: szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, a także podopiecznych świetlic środowiskowych, ognisk wychowawczych i innych organizacji prowadzących pracę środowiskową na rzecz dzieci i młodzieży.
 2. Jeden uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 prace, w formacie nie mniejszym niż 15x21 cm, wykonanych w dowolnej technice.
 3. Do zdjęć należy dołączyć kartę zgłoszenia, na odwrocie każdego zdjęcia należy podać imię i nazwisko uczestnika, wiek oraz nazwę placówki.
 4. Zdjęcia nie mogą być oprawione ani naklejone.
 5. Prace oceniane będą w następujących kategoriach wiekowych: do 13 lat, 14-16 lat, powyżej 16.
 6. Zgłoszenie prac do konkursu jest równoznaczne z przekazaniem praw autorskich do nich na rzecz Organizatora oraz zgodę na bezpłatne wykorzystanie prac w materiałach promujących konkurs oraz materiałach służących popularyzacji wiedzy nt. pomocy dla bezdomnych zwierząt (z zaznaczeniem nazwiska autora).
 7. Dane osobowe uczestników będą wykorzystane wyłącznie w celu wyłonienia zwycięzcy i przyznania nagrody.

Termin i warunki dostarczenia prac

 1. Prace należy składać osobiście lub wysłać pocztą do dnia 4 kwietnia 2012 roku na adres:
  Młodzieżowy Dom Kultury,
  ul. Warszawska 79A,
  15-201 Białystok

  z dopiskiem „S.O.S dla bezdomnych kotów!”
  W przypadku przesyłki pocztowej decyduje data stempla pocztowego.
 2. Prace przesłane po terminie i niespełniające warunków uczestnictwa nie będą oceniane.
 3. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za uszkodzenia powstałe podczas przesyłki.
 4. Prace nagrodzone i wyróżnione przechodzą na własność Organizatorów. Pozostałe prace nie będą odsyłane. Można będzie odebrać je wyłącznie osobiście w terminie: 4-29 czerwca 2012.
 5. Sytuacje nieobjęte niniejszym regulaminem rozstrzyga Organizator konkursu.

Zasady przyznawania nagród

 1. O wyłonieniu zwycięzców konkursów decyduje powołane przez Organizatorów Jury.
 2. Decyzja Jury jest ostateczna.
 3. Wyniki konkursów zostaną zamieszczone na stronie internetowej www.mdk.bialystok.pl.
 4. Na wystawie w Galerii Młodzieżowego Domu Kultury zostaną zaprezentowane prace nagrodzone, wyróżnione oraz prace zakwalifikowane do wystawy.
 5. Uroczyste otwarcie wystawy połączone z wręczeniem nagród laureatom konkursów odbędzie się 27 kwietnia 2012 roku o godz. 10.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku.

Uwagi końcowe

 1. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany regulaminu. W przypadku zmiany regulaminu Organizator zobowiązuje się poinformować o zmianach zgłoszone do konkursu szkoły osobnym e-mailem oraz zamieścić je na stronie internetowej konkursu.
 2. Pytania dotyczące konkursu prosimy kierować na adres e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
 3. Nadesłanie prac jest równoważne z akceptacją powyższego regulaminu.
Zmieniony ( 14.02.2012. )
 
BOLIŁAPKA - nowa lecznica partnerska Kotkowo.pl

Miło nam poinformować, że do grona lecznic i przychodni weterynaryjnych, z którymi prowadzimy stałą współpracę dołączyło Centrum Weterynaryjne Boliłapka

Ta nowa przychodnia weterynaryjna mieści się w Białymstoku, bezpośrednio przy skrzyżowaniu ulic Wasilkowskiej i 27 lipca (w danym salonie Peugeot). 

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową CW Boliłapka: www.bolilapkabialystok.pl

 

 
Kotki dziękują Maciusi i jej pani Helenie oraz pracownikom Fiharmonii Podlaskiej

Kotki serdecznie dziękują pani Helenie ("mamie" Maciusi) za smaczne prezenty ;)

Dziękują również bardzo pracownikom Filharmoni Podlaskiej za zorganizowanie zbiórki karmy:

Zmieniony ( 17.02.2012. )
 
Kotki dziękują Dzieciom z SP 32, SP 8, Młodzieży z PG 3, P.Arturowi oraz klientom sklepu EPazur :)

Bezdomne kotki dziękują dzieciom ze Szkoły Podstawowej Nr 32 za przekazanie karmy:

 

Bezdomne kotki dziękują PG 3:
Dyrekcji, Młodzieży, a nade wszystko Wolontariuszom,
którzy pod kierunkiem Pań:
Hanny Kniżewskiej i Małgorzaty Łazewskiej,
zebrali i przekazali karmę.

 

Dziękujemy Dyrekcji, Dzieciom, Rodzicom i Nauczycielom Prywatnej Szkoły Podstawowej Nr 8 za zorganizowanie zbiórki karmy dla bezdomnych kotków :)

 

Dziękujemy również serdecznie Panu Arturowi oraz klientom sklepu EPazur za przekazanie karmy 

 

Zmieniony ( 25.01.2012. )
 
Kotki dziękują pani Justynie i młodzieży z PG 9

Kotki dziękują Pani Justynie która niezawodnie po raz kolejny wsparła je karmą:)

 Dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom i Młodzieży (pod opieką p. Bożeny)  z Gimnazjum nr 9 w Białymstoku za zorganizowanie zbiórki karmy dla bezdomnych kotków :)

 

Zmieniony ( 12.02.2012. )
 
Apel Rady Miejskiej dot. działań na rzecz bezdomnych zwierząt

Zapraszamy do zapoznania się z apelem Rady Miejskiej Białegostoku w sprawie wsparcia działań samorządu na rzecz bezdomnych zwierząt:  

http://www.bialystok.pl/829-szczegoly-aktualnosci/newsid/2714/default.aspx

Treść apelu:

APEL RADY MIEJSKIEJ BIAŁEGOSTOKU

z dnia 24 października 2011 r.

 w sprawie wsparcia działań samorządu na rzecz bezdomnych zwierząt.

     My Radni Rady Miejskiej Białegostoku zwracamy się z prośbą do administracji osiedli mieszkaniowych, zarządców nieruchomości, mieszkańców domów jednorodzinnych a także wszystkich mieszkańców naszego miasta o wsparcie działań samorządu na rzecz bezdomnych zwierząt.

     Miasto w miarę swoich możliwości budżetowych przeznacza corocznie środki finansowe na funkcjonowanie schroniska dla zwierząt, sterylizację psów i kotów, działalność patrolu ekologicznego w ramach Straży Miejskiej. Opracowany został także Program walki z bezdomnością zwierząt.

     Jednak nawet najlepszy program i sukcesywne zwiększanie środków finansowych na jego realizację nie przyniesie założonych celów bez zrozumienia i wsparcia społecznego. Zwierzęta są ważną częścią ekosystemu w którym żyjemy, bytują wokół nas, często po sąsiedzku. Wiemy, iż wielu białostoczan bezinteresownie im pomaga, okazuje ogromną wrażliwość na ich los. Powstał nawet społeczny projekt opieki nad bezdomnymi kotami pod nazwą. Mruczek – mój sąsiad .Jego wdrożenie będzie możliwe na początku 2012 r. po wejściu w życie nowelizacji Ustawy o ochronie zwierząt.

     Jako radni spotykamy się też często z konfliktami wynikającymi ze skrajnie różnego stosunku do zwierząt – często są to prawdziwe wojny sąsiedzkie, ich ofiary to bezbronne koty zdane na naszą łaskę i niełaskę. Skala okrucieństwa i traktowania zwierząt jako niepotrzebnych rzeczy które wyrzuca się na śmietnik lub do lasu jest przerażająca. Mieszkańcy jednego z osiedli zwrócili się do nas z żądaniem rozwiązania problemu plagi szczurów, nie wspominając jednak, iż wcześniej otrute zostały z ich inicjatywy bezdomne koty. To najlepszy przykład naruszenia miejskiego ekosystemu.

     Zbliża się zima. Pomóżmy im ją przetrwać i spójrzmy przychylnym okiem na sąsiada który je dokarmia. W naszych budynkach jest wiele nieużywanych pomieszczeń. Tak niewiele trzeba aby w porozumieniu z zarządcą lub właścicielem zorganizować bezpieczny azyl, uzgodnić kwestie porządkowe i pomoc sąsiedzką. W naszym codziennym zabieganiu przeważnie tego nie zauważamy ale one są, mieszkają obok nas, nasi bracia mniejsi.

     Mamy nadzieję, iż nasz apel do serc Białostoczan spotka się z ich życzliwym przyjęciem – radni przecież nie tylko podnoszą podatki i opłaty ale każdy z nas zajmuje się sprawami które leżą mu na sercu.

Zmieniony ( 28.11.2011. )
 
Prezent dla kotów od www.swiatkarm.pl

Serdecznie dziękujemy sklepowi internetowemu

www.swiatkarm.pl

za karmę przekazaną na rzecz kotów znajdujących się pod naszą opieką. 

Liczymy na dalszą, owocną współpracę. Wszystkich kotkowiczów już dziś zapraszamy do odwiedzenia sklepu darczyńcy.

Sklep swiatkarm.pl jest własnością firmy Agrowet z Klewinowa k. Białegostoku. Sklep oferuje szeroki wybór karm i artykułów dla zwierząt. 

Klienci, przy zakupach powyżej 100 złotych mogą liczyć na atrakcyjne gratisy. Dodatkowym atutem jest darmowa dostawa - już przy zakupach na kwotę 50 złotych. 

Polecamy!

Zmieniony ( 23.11.2011. )
 
Jestem już stary...

Jestem już stary. Mam 16 lat, to poważny wiek. Lubię zjeść coś dobrego, wygrzać stare kości na słońcu.  Chodzę powolutku – trochę bolą mnie stawy, wiem też już, że nie ma po co się śpieszyć… Widzę trochę słabiej i czasami trochę zapominam. W sumie to dobrze. Może zapomnę też to, że cały mój świat rozpadł się dzisiaj w proch…

Jeszcze wczoraj leżałem wtulony w twoje kolana. Mruczałem o ptakach, które widziałem za oknem. Pytałem jak Ci minął dzień. Było mi tak dobrze - myślałam, że będę z Tobą do końca. To w sumie już niedługo, prawda? Niedługo, bo jestem przecież już  stary.  Ale jeszcze trochę, bo przecież na razie czuję się dobrze. Myślałem, że kiedy przyjdzie ten dzień będziesz przy mnie, że zasnę na Twoich kolanach….

Dziś zaniosłaś mnie uśpić.

W obce miejsce, pełne obcych dźwięków i zapachów. I zostawiłaś mnie – podobno nie można mnie uśpić, bo jestem zdrowy. Zostałem sam. Moje posłanie, miseczki i Ty jesteście w domu, domu do którego nigdy nie wrócę. Siedzę w kąciku i żałuję, że nie mogłem umrzeć.

Mru jest starszym, spokojnym kotem. Został przyniesiony do uśpienia, ponieważ jego pani w podeszłym wieku nie może się już nim zajmować. Starutki kotek, który powinien ostatnie swoje dni spędzić w miejscu które zna, daje mu poczucie bezpieczeństwa.

22 listopada kotek zdecydował, że chce zamieszkać na stałe w lecznicy.
Ma tam sporo pracy ;) i dobrą opiekę.

29.12.2011 Stary Mru najbardziej lubi ...wypoczywać. Pozdrawia wszystkich :)

 

Zmieniony ( 29.12.2011. )
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»