Menu Content/Inhalt
Na początek! arrow Z ostatniej chwili...
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Z ostatniej chwili...
Sprawozdanie
Sprawozdanie finansowe Fundacji za rok 2010.
 

Zmieniony ( 13.06.2012. )
 
Kotkowo w "Koniku" TVP INFO Białystok

15 marca Kotkowo było gościem programu "Konik", realizowanego przez białostocki ośrodek Telewizji Polskiej.

Konik to cykliczny program poradnikowo-informacyjny, poświęcony upowszechnianiu wszelkich form rekreacji i spędzania aktywnie wolnego czasu. Magazyn pokazuje przeróżne dyscypliny sportowe, różne rodzaje zajęć i formy aktywności. Wielu z nas lubi uprawiać sport, tańczyć lub też , jak często się zdarza, jesteśmy namiętnymi hobbystami, mającymi szczególne upodobanie do zajęć, którym poświęcamy swój wolny czas. Celem programu jest zachęcanie wszystkich, niezależnie od wieku, płci - do oddawania się swoim pasjom i konikom.

Zapraszamy do obejrzenia!

Audycja w Internecie:
http://www.tvp.pl/bialystok/edukacja/konik/wideo/15032011/4149321

Zmieniony ( 16.03.2011. )
 
Dziękujemy uczniom szkół STO w Białymstoku

W imienu naszych podopiecznych składamy podziękowania uczniom szkół Społecznego Towarszystwa Oświatowego w Białymstoku: Społecznego Liceum Ogólnokształcącego oraz Społecznego Gimnazjum nr 8 za karmę i żwirek przekazane na rzecz kotów bezdomnych.

Dziękujemy!

 
Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 3 nakarmili głodne kotki

W imieniu podopiecznych Fundacji Kotkowo dziękujemy uczniom Publiczego Gimnazjum nr 3 w Białymstoku za przekazanie karmy dla kotów. Szczególne wyrazy uznania przekazujemy organizatorom zbiórki. Karma została w całości przekazana na potrzeby kotów wolno żyjących w naszym mieście. 

Dziękujemy!

 
17.02 - Międzynarodowy Dzień Kota - piosenka dla KOTKOLUBÓW!

Koty z Kotkowa - składając specjalne podziękowania wszysktim kotkolubom - zapraszają do posłuchania świątecznej piosenki!

Zmieniony ( 17.02.2011. )
 
Skarbonka Kotkowa w przychodni na Wesołej

Drodzy Kotkowicze!

Od kilku dni skarbonkę Kotkowa znajdziecie również w Przychodni Małych Zwierząt przy
ul. Wesołej 18 w Białymstoku.

Do naszych skarbonek, od czewca 2010 roku, prowadzimy zbiórkę funduszy, które w całości przeznaczymy na pokrycie kosztów usług weterynaryjnych świadczonych na rzecz kotów żyjących w naszym mieście w celu ograniczania ich bezdomności. Zbiórkę prowadzimy na mocy zezwolenia Prezydenta Miasta Białegostoku na przeprowadzenie zbiórki publicznej (nr OrN.IV-5022-25/10).

Dzięki Waszej pomocy, drodzy Kotkowicze, możemy sfinansować między innymi szczepienia, leczenie oraz zabiegi ratujące życie.

Bardzo liczymy na Wasze dobre serca (i hojne datki Wink).

GDZIE ZNAJDZIESZ SKARBONKę? 

Fundusze gromadzimy w skarbonkach ustawionych w lecznicach weterynaryjnych, sklepach zoologicznych oraz punktach usługowych. Każda ze skarbonek ma logo Kotkowa, jest zamknięta, zaplombowana i posiada unikalny numer. 

Skarbonki ustawione są w następujących punktach:

 1. Przychodnia Weterynaryjna Zwierzak, ul. Piastowska 11a
 2. Klinika dla zwierząt Białostoczek-WET, ul. Białostoczek 13a
 3. Przychodnia dla Zwierząt, ul. Zwycięstwa 16
 4. Lecznica Weterynaryjna M. Rudobielskiej, ul. Pietkiewicza 14
 5. Lecznica Weterynaryja MED-VET, ul. Scaleniowa 16
 6. Gabinet Weterynaryjny R. Borysewicz, ul. Sikorskiego 6A lok. 28
 7. Przychodnia Weterynaryjna SANO, ul. Zwycięstwa 26b
 8. Sklep zoologiczny KAKADU, Galeria Alfa, ul. Świętojańska
 9. Przychodnia Małych Zwierząt, ul. Wesoła 18
 10. Psi salon Urszuli A. Todorczuk, Upalna 1a lok. 28

Każdy, nawet najmniejszy datek wrzucony do skarbonki przeznaczamy na pomoc kotom wolno żyjącym. Dzięki właściwej opiece weterynaryjnej jesteśmy w stanie kontrolować ich populację oraz ograniczamy bezdomność. 

PAMIęTAJ! SKARBONKI CZEKAJ? NA TWOJE DATKI!

Zmieniony ( 07.02.2011. )
 
Wesołych Świąt!

Wszystkim sympatykom i przyjaciołom KOTKOWA składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia!

Życzymy Wam, drodzy Kotkowicze samych dobrych chwil w nadchodzących dniach i w całym 2011 roku, jak najmniej trosk i zmartwień oraz jak najwięcej radości.

Szczególnie gorące życzenia kierujemy do naszych największych przyjaciół prowadzących Domy Tymczasowe. To dzięki Waszym wielkim sercom oraz nieskończonym pokładom cierpliwości działalność Kotkowa jest w ogóle możliwa. Nie zapominamy również o naszych kochanych Darczyńcach, dzięki którym zwierzaki trafiające pod naszą opiekę mają szanse na nowe, lepsze życie oraz wszystkich Dobrych Ludziach, do których trafiły koty z Kotkowa. 

Wesołych Świąt!

Zespół kotkowo.pl


 
Zmieniony ( 24.12.2019. )
 
[ WAŻNE! ] Poprzyj projekt ochrony kotów miejskich "Mruczek - twój sąsiad"

O co chodzi? 

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, oddział w Białymstoku oraz Fundacja Kotkowo otrzymują coraz więcej skarg od mieszkańców naszego miasta, dotyczących zamykania oraz zakratowywania okienek piwnicznych i uniemożliwiania tym samym dostępu do miejsc bytowania kotom wolno żyjącym.

Osoby alarmujące o tych wydarzeniach są poruszone cierpieniem zwierząt uwięzionych w piwnicach lub pozostawionych na zewnątrz bez żadnego schronienia. Zwierzęta „zamurowane żywcem” umierają z głodu i pragnienia, a pozostawione na zewnątrz umierają z zimna, są zagryzane przez psy, giną pod kołami lub szukają schronienia pod maskami samochodów narażając nie tylko swoje życie ale też bezpieczeństwo użytkowników pojazdów.

Dlatego Fundacja Kotkowo popiera inicjatywę społecznego projektu „Mruczek - twój sąsiad”.

Projekt zakłada między innymi: 

 • tworzenie bezpiecznych kocich azyli w obrębie piwnic np. w nieużywanych pomieszczeniach, wydzielonych częściach korytarza, z możliwością swobodnego wyjścia i wejścia dla kotów (dostosowany otwór lub okienko);

 • ustawianie regularnie sprzątanych kuwet w korytarzach piwnic, zabezpieczenie pomieszczeń piwnicznych przed dostępem kotów w razie konieczności;

 • kontrolę liczebności populacji kotów wolno żyjących poprzez zabiegi sterylizacji/kastracji;

 • propagowanie wśród mieszkańców zasad humanitarnego traktowania zwierząt.

Mamy nadzieję, że projekt spotka się z przychylnością Prezydenta Miasta i Rady Miejskiej. Wierzymy, że wspólnie wypracowane rozwiązania przyczynią się nie tylko do polepszenia losu kotów wolno żyjących, ograniczenia ich populacji drogą sterylizacji/kastracji, ale przyniosą również rozwiązanie problemów, z którymi borykają się administratorzy budynków.

Jak możesz pomóc? 

Jeżeli zgadzasz się z inicjatywą "Mruczek - twój sąsiad" pobierz i wydrukuj listę poparcia, którą znajdziesz poniżej i złóż na niej swój podpis. Porozmawiaj również ze swoimi sąsiadami i znajomymi, przedstawiając im ideę projektu i zbierz na swojej liście jak najwięcej głosów poparcia. 

Podpisy zbieramy do 16 listopada 2010 r. Listy można dostarczyć do siedziby białostockiego oddziału TOZ, ul. Świętojańska 24 lok. 7 (vis a vis galerii Alfa) w poniedziałki i czwartki w godz. 17:00 - 19:00. 

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania lub udzielimy dodatkowych informacji: 600 27 55 07, Agata

Dokumenty do pobrania 

Zmieniony ( 11.11.2010. )
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»