Menu Content/Inhalt
Na początek! arrow Z ostatniej chwili...
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Z ostatniej chwili...
Maluchy potrzebują karmy - nowe bidki...

Sezon kociakowy w pełni - domy tymczasowe pękają w szwach. Dzięki wielkiemu sercu "rodzin zastępczych" część maluchów po kwaratannie znalazła już kochające rodziny, inne nadal niecierpliwie wypatrują nowych opiekunów.

Niestety w sumie mamy pod opieką ponad 90 kociąt. W ostatnich dniach przybyło nam 20 kociąt, w tym kilka miotów niesamodzielnych jeszcze maluchów. Miały one na tyle szczęścia że ktoś odnalazł je w porę i podbiły serca swoich "przyszywanych mam" które zajęły się nimi jak własnymi dziećmi. Jedną z nich jest kicia Lemurka - o której można poczytać w artykule "Poświęcenie Lemurki".

Apelujemy do osób, u których pojawiły się nieplanowane kocięta - pozwólcie im Państwo się usamodzielnić. Kocięta w wieku 3-4 tygodni pozostawione same są skazane na powolną śmierć...

Nie mamy już karmiących kotek, które mogłby odchować kolejne kocięta. Jeśli maluchy  będą samodzielne możemy pomóc w znalezieniu im domu pod warunkiem sterylizacji kotki - matki.

Nasze kocięta rosną pod dobrą opieką. Kończy się jednak zapas karmy. Osoby opiekujące się maluchami to często emeryci lub studenci - nie zawsze stać ich na zakup dobrej karmy. A małe brzuszki są bardzo wrażliwe - karmione jedzeniem dla dorosłych kotów chorują... Potrzebujemy więc karmy przenaczonej dla kociąt. Jeśli możesz pomóc - napisz lub zadzwoń...

Oto część naszych maluchów:

Nowości :) :

Błękitki:

Wedelki

Bolek i Lolek

Kolorki II

 

Boysband

 

Ciastusie:

 

Kolorki:

 

 

Korniczki - czyli maleństwa które "zalęgły się" w zakładzie stolarskim :)

 

Dwie biedki - jedna pozostawiona pod szkołą udało się go uratować przed dziećmi, które zabrały się do przypalania wąsów:

  

Drugi maluszek (dokładnie kocia panienka) porzucona na parkingu na ul Waszyngtona - jeszcze 2-3 dni a koci katar poważnie uszkodziłby jej oczka:

  

Pumka - mama Wojcieszków:

   

Ufki - czyli maleństwa porzucone na bazarze na Kawaleryjskiej:

 

Nowa rodzina Lemurki - 2 maluszki z Kurian i 2 ze schroniska:

 

I wiele, wiele innych...

Kontakt w sprawie adopcji lub przekazania karmy: 600 275 507, Agata lub Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Więcej kotów szukających domu w dziale: PRZYGARNIJ MNIE!

Zmieniony ( 30.07.2010. )
 
Szary kotek z uszkodzoną łapką wrócił do domu

1 lipca w późnych godzinach wieczornych w okolicach budynku przy ul. Dziesięciny 45 znaleziono młodego, szaro-burego kotka. Kotek miał uszkodzoną prawą tylną łapkę, opatrzoną przez weterynarza. 

Po "śledztwie weterynaryjnym" okazało się, że kotek był operowany w Klinice Białostoczek i dzięki tamtejszemu dr Tomaszowi udało się odnaleźć jego opiekunów.

Kotek szczęśliwie powrócił do swoich opiekunów.

Zmieniony ( 07.07.2010. )
 
Smaczny prezent od KAKADU :)

 Kotki pozostające pod opieką Fundacji Kotkowo serdecznie dziękują sklepowi KAKADU, mieszczącemu się w Galerii Alfa w Białymstoku za pyszny prezent! Przekazana przez KAKADU karma już wkrótce trafi do Domów Tymczasowych Kotkowa, w których obecnie przebywa ponad 70 podopiecznych. 

DZIęKUJEMY!


 

Zmieniony ( 03.07.2010. )
 
Pomaganie jest proste - wrzuć datek do skarbonki Kotkowa!

WRZUCASZ - POMAGASZ - RATUJESZ

W dniu 16 czerwca 2010 roku Fundacja Kotkowo uzyskała zgodę Prezydenta Miasta Białegostoku (nr OrN.IV-5022-25/10) na przeprowadzenie zbiórki publicznej funduszy, które w całości przeznaczymy na pokrycie kosztów usług weterynaryjnych świadczonych na rzecz kotów żyjących w naszym mieście w celu ograniczania ich bezdomności. Dzięki Waszej pomocy, drodzy Kotkowicze, będziemy mogli sfinansować między innymi szczepienia, leczenie oraz zabiegi ratujące życie.

Bardzo liczymy na Wasze dobre serca (i hojne datki Wink).

GDZIE ZNAJDZIESZ SKARBONKę? 

Fundusze będziemy gromadzić w skarbonkach ustawionych w lecznicach weterynaryjnych, sklepach zoologicznych oraz punktach usługowych. Każda ze skarbonek ma logo Kotkowa, jest zamknięta, zaplombowana i posiada unikalny numer. 

Skarbonki ustawione są w następujących punktach:

 1. Przychodnia Weterynaryjna Zwierzak, ul. Piastowska 11a
 2. Klinika dla zwierząt Białostoczek-WET, ul. Białostoczek 13a
 3. Przychodnia dla Zwierząt, ul. Zwycięstwa 16
 4. Lecznica Weterynaryjna M. Rudobielskiej - ul. Pietkiewicza 14
 5. Lecznica Weterynaryja MED-VET, ul. Scaleniowa 16
 6. Gabinet Weterynaryjny R. Borysewicz, ul. Sikorskiego 6A lok. 28
 7. Przychodnia Weterynaryjna SANO, ul. Zwycięstwa 26b
 8. Sklep zoologiczny KAKADU - Galeria Alfa, ul. Świętojańska
 9. Przychodnia małych zwierząt na  ul Wesołej 18
 10. Psi salon Urszuli A. Todorczuk, Upalna 1a lok. 28

Każdy, nawet najmniejszy datek wrzucony do skarbonki zostanie przeznaczony na pomoc kotom wolno żyjącym. Dzięki właściwej opiece weterynaryjnej będziemy w stanie kontrolować ich populację oraz ograniczymy bezdomność. 

PAMIęTAJ! SKARBONKI CZEKAJ? NA TWOJE DATKI!

Zmieniony ( 07.05.2011. )
 
4 lipca zapraszamy na Mruczenie - wielką akcję adopcyjną kotów

Już w niedzielę, 4 lipca, w godz. 11.00 - 15.00 w sklepie Zoonatura w Galerii Podlaskiej będzie miało miejsce kolejne Mruczenie, czyli akcja adopcyjna kotów, które znajdują się pod naszą opieką.

Gościnnie na mruczeniu pojawią się też pieski!

Tym razem podczas Mruczenia będziemy również zbierać fundusze na leczenie i ograniczanie bezdomności kotków!

Co w trakcie?

 • Przyjdź: przygarnij kotka, skorzystaj z wyjątkowych promocji kocich produktów
 • Zobacz: dowiedz się więcej o programach sterylizacji zwierząt bezdomnych w Białymstoku
 • Pomóż: wspomóż program leczenia i ograniczania bezdomności kotów

Kiedy i gdzie?

Znajdziesz nas w niedzielę, 4 lipca 2010, od 11.00 do 15.00 w sklepie Zoonatura w Galerii Podlaskiej (ul. Wysockiego, wyjazd w kierunku Wasilkowa / Czarnej Białostockiej / Sokółki / Kuźnicy Białostockiej).

POBIERZ - WYDRUKUJ - POWIEŚ

Chcielibyśmy, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o Mruczeniu. Dlatego przygotowaliśmy specjalny plakat informacyjny.

Jeżeli masz taką możliwość - pobierz plakat na swój komputer, wydrukuj (w formacie min. A4) i powieś: na tablicy informacyjnej w swojej szkole, zakładzie pracy, w pobliskim sklepie spożywczym, lecznicy weterynaryjnej.

Pamiętaj! NIE UMIESZCZAJ PLAKATU W MIEJSCACH NIEDOZWOLONYCH!
Zawsze poproś właściciela budynku / lokalu o zgodę na powieszenie plakatu!

Plakat do pobrania: kliknij tutaj (plik pdf, ok. 5 MB)

Jeżeli masz problem z otwarciem pliku PDF pobierz darmową aplikację Foxit Reader lub Adobe Reader i zainstaluj w swoim komputerze.

Zmieniony ( 02.07.2010. )
 
Przyjdź w niedzielę na Dragon SHOW - I dzień już za nami (foto)

Jeszcze tylko jutro, 27 czerwca (niedziela), masz szansę spotkać nas na Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych DRAGON SHOW w Białymstoku. Wystawa odbywa się w hali sportowej Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Świerkowej 20A (za Wydziałem Pedagogiki).

Nie przegap - podczas Wystawy masz niepowtarzalną szansę spotkania ponad 200 wspaniałych kocich osobowości. Pierwsze puchary już trafiły do zwycięzców, kolejne wciąż czekają.

W niedzielę zapraszamy już od 10.00. Wystawa stanowi również szansę na dokonanie kocich zakupów po bardzo atrakcyjnych cenach - na stoiskach można znaleźć prawie wszystko: od karmy, poprzez akcesoria dla kotów i rożne "kotolubne" gadżety Cool

Nasze stoisko znajdziesz bezpośrednio za wejściem. Czy może tam Ciebie zabraknąć? 

 

Zmieniony ( 26.06.2010. )
 
Kotka tricolor z ul. Branickiego 29 - odnaleziona!

Kotka tricolor zaginiona 22 maja w okolicy wieżowców przy ul. Branickiego 29 szczęśliwie się odnalazła. Kotka jest cała i zdrowa, choc troszkę zmęczona.

Wszystkim którzy zaangażowali się w poszukiwania i trzymali kciuki dziękujemy za pomoc!

Zmieniony ( 23.06.2010. )
 
26-27 czerwca zapraszamy na Wystawę Kotów Rasowych Dragon Show w Białymstoku

Już w najbliższy weekend wszystkich miłośników kotów zapraszamy na Międzynarodową Wystawę Kotów Rasowych Dragon Show, która będzie odbywać się w Hali sportowej Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Świerkowej 20A.

ZOBACZ: relacja z I dnia Wystawy

Wystawę organizuje Ogólnopolski Klub Kotów i Kociarzy NO PROBLEM.

Kotkowo także będzie gościem wystawy - zapraszamy na nasze stoisko! 

Ważne informacje:

Kiedy? - 26 i 27 czerwca (sobota i niedziela) w godz. 10.00 - 17.00

Gdzie? - Hala Sportowa Uniwersytetu w Białymstoku, ul. Świerkowa 20A (mapa)

Informacje organizatora: (kliknij)

Zmieniony ( 26.06.2010. )
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»