Menu Content/Inhalt
Na początek! arrow Z ostatniej chwili...
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Z ostatniej chwili...
Mikroorganizmy :) pod opieką Kotkowa

Kotki podrzucone na dworcu PKS, o których pisaliśmy wczoraj szczęśliwie trafiły do kociej mamy zastępczej. Wydaje się, że kotka zaakceptowała swoje "nowe" dzieci. Dziękujemy za Waszą błyskawiczną reakcję!

Pod opieką Kotkowa znajdują się obecnie jeszcze dwa "butelkowce". Kocięta chętnie jedzą i rozrabiają. Mamy nadzieję, że dzięki pracy Doroty i jej dzielnej córki "mikroorganizmy" wkrótce staną się samodzielne Smile

Zmieniony ( 29.05.2010. )
 
Profesjonalne klatki-łapki w Kotkowie

"Sezon" koci w pełni - coraz więcej porzuconych kociąt trafia pod opiekę Kotkowa. Niezmiennie warunkiem naszej pomocy przy adopcji maluchów jest sterylizacja kociej mamy. Jej złapanie często nie jest jednak prostą sprawą. 

Dzięki wielkiemu sercu i wsparciu forumowiczów miau.pl, a w szczególności Basicy, nasze zasoby rzeczowe powiększyły się o kolejne profesjonalne, lekkie klatki-łapki. Klatki te służą do odławiania wolno żyjących kotek, które po zabiegu sterylizacji i kilkudniowej rekonwalescencji wracają do swoich terytoriów.

Serdecznie dziękujemy za Waszą pomoc i zaangażowanie!

Zmieniony ( 07.05.2010. )
 
Kotka tricolor znaleziona w ok. ul. Warszawskiej 75 wróciła do domu

Koteczka tricolor, która 20 kwietnia późnym wieczorem przybłąkała się w okolice bloku przy ul. Warszawskiej 76 szczęśliwie wróciła do swoijego domu.

Zmieniony ( 25.04.2010. )
 
Ciężarna kotka w worku i morderstwo na Madro

12 kwietnia w lesie w okolicach Białegostoku znaleziony został... miauczący worek. Okazało się, że wewnątrz znajduje się bestialsko potraktowana ciężarna kotka. Szcześliwie uratowana przebywa obecnie pod opieką weterynaryjną, jej zdrowiu nic nie zagraża. Kicia, pomimo tego co ją spotkało, kocha człowieka, mruczy, potrzebuje pieszczot i miłości. 

21 kwietnia do kici uśmiechnęło sie szczęście - już ma nowy dom :) 

Niestety, takie przykłady można by mnożyć - oto druga historia:

Spokojny poranek przy mamie - spokój, cisza, błogość. Mamy dopiero 3 dni, niedługo otworzymy oczka i będziemy poznawać ten świat.

I nagle ręce odrywają jeszcze nieświadome niebezpieczeństwa maluchy od mamy, wkładają od kartonu. Kotka próbuje walczyć, bronić swoich dzieci. Niestety, nie ma szans w starciu z człowiekiem. Zostaje sama ze swoją rozpaczą. Maleństwa w kartonie natomiast zostają zostawione wieczorem na środku bazaru... Nikt nie słyszy ich rozpaczliwego krzyku, nie widzi jak wtulając się w siebie próbują odnaleźć odrobinę ciepła. Rano nie mają już siły by wydać z siebie jakikolwiek dźwięk...

9 kwietnia na bazarze Madro jakiś "miłośnik" zwierząt zostawił karton z dwoma trzydniowymi maleństwami. Zapewne miał wspaniałe samopoczucie - przecież ich nie utopił, nie zakopał, nie zabił... Nie pomyślał jednak, że trzydniowe maluchy odebrane od mamy i pozostawione same na noc w temperaturze 4C nie mają szans na przeżycie. Że będą powoli zamarzać. A nawet jeśli ktoś zdecyduje się je zabrać i karmić to mają niewielkie szanse na przetrwanie. Niestety - kotki były tak wychłodzone, że - pomimo zawiezienia do lecznicy - nie udało się ich uratować...

Zastanawiamy się jak można być tak bezmyślnym, aby - zamiast zawczasu zadbać o sterylizację kotki - wyrzucić ją w zawiązanym worku do lasu?  Jak można nie umieć ponieść konsekwencji swojej nieodpowiedzialności i podrzucić komuś ślepe, nieporadne kociaki?

Zmieniony ( 24.04.2010. )
 
Sklep e-pazur.com wspomaga Kotkowo
25 marca kotki pozostające pod naszą opieką otrzymały w prezencie od sklepu e-pazur.com pyszną karmę BOZITA. 
Serdecznie dziękujemy!
 

Zmieniony ( 25.03.2010. )
 
Wiosenne zakupy w Kotkowie

Miło nam poinformować, że dzięki wielkiemu sercu p. Małgorzaty fundacja Kotkowo nabyła nowe klatki dla kotków wymagających kwarantany po zabiegach weterynaryjnych. Już wkrótce klatki rozpoczną "służbę" w naszych Domach Tymczasowych. 

Serdecznie dziękujemy!

     

Zmieniony ( 22.03.2010. )
 
Kotkowo.pl w Domu Kultury Zachęta

24 lutego kotkowo.pl gościło w Domu Kultury Zachęta przy ul. Piastowskiej w Białymstoku. Na zaproszenie pracowników Domu Kulutury wzięliśmy udział w spotkaniu z przedszkolakami, zorganizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Kota. 

W dwóch spotkaniach uczestniczyło około siedemdziesięcioro dzieci, które dowiedziały się między innymi jak dbać o kotki, jak się z nimi bawić, oraz co zrobić, gdy kotek zachoruje. Dzieci z uwagą obejrzały prezentację o kotkach i odpowiedziały na wiele trudnych, kocich pytań. 

 

 

Zmieniony ( 09.03.2010. )
 
Kotki dziękują za wsparcie

Serdecznie dziękujemy p. Marcie z ul. Podleśnej oraz milośniczce kotków mieszkającej przy ul. Mieszka I za przekazaną karmę i akcesoria dla naszych czworonożnych przyjaciół. Dzięki nim trudne kocie życie może choć na chwilkę stać się weselsze!

Zmieniony ( 18.02.2010. )
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»