Menu Content/Inhalt
Na początek! arrow Z ostatniej chwili...
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Z ostatniej chwili...
Ciężarna kotka w worku i morderstwo na Madro

12 kwietnia w lesie w okolicach Białegostoku znaleziony został... miauczący worek. Okazało się, że wewnątrz znajduje się bestialsko potraktowana ciężarna kotka. Szcześliwie uratowana przebywa obecnie pod opieką weterynaryjną, jej zdrowiu nic nie zagraża. Kicia, pomimo tego co ją spotkało, kocha człowieka, mruczy, potrzebuje pieszczot i miłości. 

21 kwietnia do kici uśmiechnęło sie szczęście - już ma nowy dom :) 

Niestety, takie przykłady można by mnożyć - oto druga historia:

Spokojny poranek przy mamie - spokój, cisza, błogość. Mamy dopiero 3 dni, niedługo otworzymy oczka i będziemy poznawać ten świat.

I nagle ręce odrywają jeszcze nieświadome niebezpieczeństwa maluchy od mamy, wkładają od kartonu. Kotka próbuje walczyć, bronić swoich dzieci. Niestety, nie ma szans w starciu z człowiekiem. Zostaje sama ze swoją rozpaczą. Maleństwa w kartonie natomiast zostają zostawione wieczorem na środku bazaru... Nikt nie słyszy ich rozpaczliwego krzyku, nie widzi jak wtulając się w siebie próbują odnaleźć odrobinę ciepła. Rano nie mają już siły by wydać z siebie jakikolwiek dźwięk...

9 kwietnia na bazarze Madro jakiś "miłośnik" zwierząt zostawił karton z dwoma trzydniowymi maleństwami. Zapewne miał wspaniałe samopoczucie - przecież ich nie utopił, nie zakopał, nie zabił... Nie pomyślał jednak, że trzydniowe maluchy odebrane od mamy i pozostawione same na noc w temperaturze 4C nie mają szans na przeżycie. Że będą powoli zamarzać. A nawet jeśli ktoś zdecyduje się je zabrać i karmić to mają niewielkie szanse na przetrwanie. Niestety - kotki były tak wychłodzone, że - pomimo zawiezienia do lecznicy - nie udało się ich uratować...

Zastanawiamy się jak można być tak bezmyślnym, aby - zamiast zawczasu zadbać o sterylizację kotki - wyrzucić ją w zawiązanym worku do lasu?  Jak można nie umieć ponieść konsekwencji swojej nieodpowiedzialności i podrzucić komuś ślepe, nieporadne kociaki?

Zmieniony ( 24.04.2010. )
 
Sklep e-pazur.com wspomaga Kotkowo
25 marca kotki pozostające pod naszą opieką otrzymały w prezencie od sklepu e-pazur.com pyszną karmę BOZITA. 
Serdecznie dziękujemy!
 

Zmieniony ( 25.03.2010. )
 
Wiosenne zakupy w Kotkowie

Miło nam poinformować, że dzięki wielkiemu sercu p. Małgorzaty fundacja Kotkowo nabyła nowe klatki dla kotków wymagających kwarantany po zabiegach weterynaryjnych. Już wkrótce klatki rozpoczną "służbę" w naszych Domach Tymczasowych. 

Serdecznie dziękujemy!

     

Zmieniony ( 22.03.2010. )
 
Kotkowo.pl w Domu Kultury Zachęta

24 lutego kotkowo.pl gościło w Domu Kultury Zachęta przy ul. Piastowskiej w Białymstoku. Na zaproszenie pracowników Domu Kulutury wzięliśmy udział w spotkaniu z przedszkolakami, zorganizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Kota. 

W dwóch spotkaniach uczestniczyło około siedemdziesięcioro dzieci, które dowiedziały się między innymi jak dbać o kotki, jak się z nimi bawić, oraz co zrobić, gdy kotek zachoruje. Dzieci z uwagą obejrzały prezentację o kotkach i odpowiedziały na wiele trudnych, kocich pytań. 

 

 

Zmieniony ( 09.03.2010. )
 
Kotki dziękują za wsparcie

Serdecznie dziękujemy p. Marcie z ul. Podleśnej oraz milośniczce kotków mieszkającej przy ul. Mieszka I za przekazaną karmę i akcesoria dla naszych czworonożnych przyjaciół. Dzięki nim trudne kocie życie może choć na chwilkę stać się weselsze!

Zmieniony ( 18.02.2010. )
 
Uczniowe Gimnazjum nr 1 wspomogli bezdomne kotki

 Serdecznie dziękujemy uczniom Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Jana Kochanowskiego w Białymstoku, wchodzącego w skład Zespołu Szkół nr 3, za wsparcie, którego udzielili bezdomnym kotkom. Słowa uznania kierujemy także pod adresem p. Beaty Kozłowskiej, która zorganizowała w szkole zimową akcję niesienia pomocy bezdomnym zwierzętom.

Zespół Kotkowo.pl

Zmieniony ( 15.02.2010. )
 
Szaro-biały Edek - odnaleziony!

Kotek EDEK w wieku ok. 2 lat, zaginiony na ulicy Antoniukowskiej, szczęśliwie powrócił do domu!

Opiekunowie kotka serdecznie dziękują wszystkim ludziom dobrego serca, którzy się do tego przyczynili i zapewnili Edkowi opiekę.

Zmieniony ( 08.01.2010. )
 
Uczniowie z Zespołu Szkół nr 6 przekazali karmę dla bezdomnych zwierząt

W imieniu bezdomnych zwierząt serdecznie dziękujemy uczniom oraz nauczycielom Zespołu Szkół nr 6 w Białymstoku. Dzięki zorganizowanej przez nich zbiórce karmy kotki wolno żyjące i przebywające w Domach Tymczasowych Kotkowa oraz pieski pozostające pod opieką TOZ w Białymstoku będą miały zawsze pełne miseczki Smile

W darze zwierzaki otrzymały kilkanaście kilogramów suchej i mokrej karmy.

 

Zmieniony ( 19.12.2009. )
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»