Menu Content/Inhalt
Na początek! arrow Z ostatniej chwili...
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Z ostatniej chwili...
Maleńki rudy Pierożek już w nowym domu!

Zmrożony Pierożek, znaleziony kilka dni temu (szczegóły tutaj) ma się już całkiem dobrze. Z każdym dniem staje się coraz bardziej odważny, pięknieje w oczach.

31.10 Pierożek znalazł nowy dom!

Więcej pięknych i miłych kotków znajdziesz w dziale PRZYGARNIJ MNIE!

Zmieniony ( 31.10.2009. )
 
Czy chciałbyś nocować na mrozie?

Poniedziałkowy poranek przywitał nas kolejnym telefonem z serii "nic nie mogę zrobić, zabierajcie kotka".

Rude maleństwo, u kresu swych sił, miało - według zgłaszającej - pozostać na podwórku. Jak zwykle w takich przypadkach znalazło się ku temu mnóstwo mniej lub bardziej rozsądnych argumentów. Dzięki ofiarnej pomocy pani Bogusi, która bez wahania porzuciła swoje obowiązki by stać się kocim taxi (a może bardziej kocią "erką") Lappi vel Pierożek mieszka już w domu tymczasowym. Karmiony specjalnym preparatem wzmacniającym i dogrzewany termoforem próbuje skorzystać z danej mu szansy.

Jeżeli kiedyś znajdziesz takiego kotka pamiętaj:

  • najważniejsza jest pierwsza pomoc, której możesz udzielić samodzielnie - zabierz go do ciepłego pomieszczenia, nakarm delikatnym pokarmem (nie podawaj mleka!!!), skontaktuj się z lekarzem weterynarii;

  • zastanów się nad udostępnieniem swojego domu (mieszkania, piwnicy lub jednego małego pomieszczenia, w którym zmieści się klatka o wymiarach 60x80 cm) w charakterze domu tymczasowego. Jeżeli możesz w ten sposób pomóc kotkom - my zapewnimy opiekę weterynaryjną, żwirek, karmę oraz wszelkie niezbędne akcesoria do "obsługi" kotka. W ciągu kilku dni zorganizujemy również maluchowi profesjonalną sesję zdjęciową;

  • adopcja kotka trwa kilka - kilkanaście dni. Jeżeli zapewnisz mu dom tymczasowy - uratujesz jego życie! My zajmiemy się znalezieniem mu nowych, kochających opiekunów.

chcielibyśmy również przypomnieć, że wszelkie działania na rzecz ratowania kotków wolontariusze Kotkowa wykonują nieodpłatnie, w swoim wolnym czasie. My też mamy swoje rodziny, swoje własne psy i koty (króliki, chomiki, świnki itd) małe i duże dzieci, choroby, alergie. Niektórzy z nas są nawet w ciąży!

Uwierz - pomaganie nie jest trudne!

 

Zmieniony ( 20.10.2009. )
 
Promocyjna akcja szczepienia kotów i psów przeciwko wściekliźnie

Drodzy Kotkowicze!

W dniach 19 - 24/10/2009 nasza zaprzyjaźniona przychodnia weterynaryjna Zwierzak (www.zwierzak-wet.pl) prowadzi promocyjną akcję szczepienia czworonogów (psów i kotów) przeciwko wściekliźnie.

W tygodniu promocyjnym koszt takiego szczepienia w Zwierzaku to 20 zł.

Zabezpieczenie kotów przeciwko wściekliźnie nie jest w Polsce obowiązkowe, jednak jeżeli Wasze futerka wychodzą na podwórko możecie rozważyć ich szczepienie. Szczepienie jest obowiązkowe w przypadku kotów przekraczających granicę kraju - musi być ono odnotowane w europejskim "paszporcie weterynaryjnym" czworonoga.

Przypominamy jednocześnie, że ochronne szczepienie psów przeciwko wściekliźnie jest obowiązkowe. Obowiązek ten nakłada na posiadaczy psów art. 8 ustawy z dnia 24 kwietnia 1997 r. o zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, badaniu zwierząt rzeźnych i mięsa oraz o Inspekcji Weterynaryjnej (Dz. U. z 1999 r. Nr 66, poz. 752).

Zmieniony ( 19.10.2009. )
 
Czy jest ktoś, kto da dom Seniorkowi?

Seniorek to piękny, dojrzały kot. Doskonale odnajduje się w domu, ale lubi wychodzić na podwórko. Niestety wieczorami nie ma dokąd wracać. Nikt na niego nie czeka, nikt za nim nie tęskni. Seniorek potrzebuje tak niewiele: miłości opiekuna i ciepłego miejsca, w którym mógłby poczuć się bezpiecznie.

  

Dziś Seniorek tęsknie siedzi pod zamkniętymi drzwiami. Czy możesz mu je otworzyć?

Jeżeli chcesz adoptować Seniorka - dzwoń: 600 275 507, Agata

 


 

Zmieniony ( 16.10.2009. )
 
10-11.10.2009 Kotkowo.pl będzie gościć na Wystawie Kotów Rasowych w Białymstoku

Już 10 i 11 października 2009 zapraszamy
na III i IV Międzynarodową Wystawę Kotów Rasowych w Białymstoku.

Wystawa będzie niepowtarzalną okazją, aby spotkać najpiękniejsze koty świata! Tu również zobaczysz zespół kotkowo.pl "na żywo", porozmawiasz z nami i dowiesz się więcej o naszej działalności. 

Wystawa będzie miała miejsce w Hali Sportowej Uniwersytetu w Białymstoku,
przy ul. Świerkowej 20a

Początek już w sobotę, 10.10, o godzinie 10.00. Szczegóły organizacyjne: kliknij tutaj

ZAPRASZAMY!

 

 


 

Zmieniony ( 02.10.2009. )
 
Kto pokocha Krecika? - Krecik pokochany :-)

W jednym z Domów Tymczasowych Kotkowa od kilkunastu dni przebywa Krecik - młodziutki, pingwinkowaty kocurek. Gdy trafił pod naszą opiekę na jego maleńkiej główce trudno było odnaleźć oczy. Dzięki ciężkiej pracy Sylwii oraz wspaniałych weterynarzy z lecznicy Zwierzak Krecik powoli wraca do formy. Jego prawe oczko jest już zdrowe. Wciąż jednak nie wiemy czy uda się uratować lewe. 

Krecik jest wyjątkowo spokojnym, kochanym kociątkiem. Wzięty na ręce od razu mruczy, jest przyjazny i towarzyski.

Krecik poznał ostatnio swoją nową panią. 5 października przeprowadził się do swojego nowego domu :)

Zmieniony ( 05.10.2009. )
 
Właściciel białej kici odnaleziony

31 sierpnia odnalazł się właściciel kotki. Kotka szczęśliwie wróciła do domu.

Kilka dni temu na os. Leśna Dolina znaleziono przepiękną, białą, długowłosą koteczkę. Kotka najprawdopodobniej od co najmniej kilkunastu dni przebywała na podwórku. Jest zdrowa, bardzo miła, lgnie do ludzi.

Zmieniony ( 02.09.2009. )
 
Happy end kici z przetrąconą łapką

Przez kilkanaście dni pod opieką Kotkowa znajdowała się przemiła koteczka Nóżka z niedowładem przedniej łapki.

Kicia była przemiłym, biało-szarym tulakiem, o bardzo spokojnym usposobieniu. Kotka nie bała się nowych miejsc ani innych zwierząt.

Koteczka, pomimo iż nadal utyka na łapkę znalazła dom :) Podobnie jak inni nasi dotychczasowi "trójłapi" podopieczni świetnie czuje się w nowym, kochającym domu.

 

Zmieniony ( 18.09.2009. )
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»