Menu Content/Inhalt
Na początek! arrow Z ostatniej chwili...
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Z ostatniej chwili...
Osiemnaście nowych kociąt w Kotkowie

 W dziale PRZYGARNIJ MNIE pojawiło się dziś osiemnaście nowych kociąt.

Zapraszamy do oglądania, zakochiwania się i rezerwowania Cool

 

 

Zmieniony ( 12.05.2009. )
 
Wielka akcja uczniów SP nr 32 na rzecz bezdomnych zwierząt

Po raz kolejny Białostocki Oddział TOZ i Kotkowo.pl otrzymało nieocenioną pomoc od uczniów Szkoły Podstawowej nr 32 w Białymstoku. 

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu i uczniom aktywnie działającym w Kole Przyrodniczym za okazną nam pomoc. Gratulujemy wielkiego serca i zapału do działania. Dzięki zebranym środkom, karmie oraz innym akcesoriom wiele kotków w Białymstoku będzie mogło wieść lepsze życie!

Mamy nadzieję, że działalność Waszego Koła Przyrodniczego będzie wzorem dla uczniów z innych białostockich szkół. Pamiętajmy, że pięć minut poświęcone na działanie jest warte o wiele więcej niż dziesięć przeznaczonych na współczucie!

 

 

 
Ruda Zyta odnaleziona!

Zyta ma około jednego roku i zaginęła 26 kwietnia 2009 przy bloku na ulicy Chrobrego 5F (Osiedle Piasta).

6 maja kotka szczęśliwie powróciła do domu.

Zmieniony ( 06.05.2009. )
 
Poszukujemy kotki zaginionej w okolicach ul. Słonecznikowej

Poszukujemy kotki o imieniu KIKA.

Kika ma 2 lata, zaginęła 15 kwietnia 2009 r. późnym wieczorem przy bloku Ul. Słonecznikowa 11. Kotka jest wysterylizowana (po zabiegu jeszcze jej nie odrosły włoski na brzuchu). Kotka jest bardzo przyjazna, każdemu da sie pogłaskać i wziąć na ręce.

Kika ma jasne, szare futerko, jest niska i ma małe uszka.

Jeżeli wiesz, gdzie jest teraz Kika lub w jakikolwiek sposób możesz pomóc w jej odnalezieniu - prosimy o kontakt z p. Jolantą, tel. 602 221 175.

 

 
Ratujemy zmasakrowaną łapkę

Trzy tygodnie temu pod opieką kotkowa znalazł się Łapek – miły, oswojony, wykastrowany Kocurek. Łapek przez kilka dni leżał pod klatką schodową jednego z bloków w centrum miasta, zanim ktoś się nim zainteresował.  Na szczęście znalazły się osoby, które nie przeszły obojętnie obok kociego cierpienia. Gdy Łapek został znaleziony był już tak słaby, że nie miał siły się podnieść. Jedyne na co go jeszcze było stać to rozpaczliwe miauczenie, jakby błaganie o pomoc. W lecznicy okazało się że ma 42 stopnie gorączki…

Łapka wyglądała nieciekawie, przy każdej próbie dotknięcia kotek wył z bólu. Po podaniu znieczulenia i wstępnym oczyszczeniu łapy okazało się, że cała dolna jej część jest obdarta ze skóry, a palce najprawdopodobniej zmiażdżone.Istniało poważne wskazanie do amputacji łapki. Wspólnie z lekarzami z lecznicy Zwierzak podjęliśmy jednak walkę o jej uratowanie. Kotek przez ponad tydzień miał codziennie zmieniane opatrunki. Wymagało to transportu do lecznicy i obecności przy „zabiegu” co najmniej dwóch osób.

Łapek był dzielny (przynajmniej próbował być prawdziwym kocim mężczyzną) choć jego szare ciałko aż trzęsło się z bólu. Na dźwięk domofonu (świadczącego o tym że zaraz go ktoś będzie próbował zawieźć do lecznicy) kić umiał zdematerializować się w mgnieniu oka Cool

Obecnie opatrunki są zmieniane co drugi dzień. Łapka wygląda coraz lepiej i prawdopodobnie uda się ją uratować Smile

 

 

Łapek natomiast pokazuje że jest kotem z charakterem, który nie da sobie w kaszę (łapkę) dmuchać.  Dlatego tymczasowi opiekunowie nazywają go pieszczotliwie „Bandziorkiem".

Zmieniony ( 13.04.2009. )
 
Wielka akcja sterylizacyjna 2009 już ruszyła!

O co chodzi?

Wrzuć grosik!To już druga edycja skarbonkowej akcji sterylizacyjnej, organizowanej przez białostocki oddział TOZ prowadzonej w celu ograniczania bezdomności zwierząt w Białymstoku.

W ubiegłym roku, dzięki Waszej pomocy udało się sfinansować ponad 200 sterylizacji i kastracji! Dziękujemy!
W tym roku kontynuujemy zbiórkę, licząc na Wasz aktywny udział.

Jak przyłączyć się do akcji?

W większości lecznic weterynaryjnych w Białymstoku znajdziesz specjalne skarbonki, do których możesz wrzucić mały grosik. Wszystkie zebrane w ten sposób fundusze przeznaczane są na zabiegi sterylizacji zwierząt wolno żyjących. Pieniążki zebrane do skarbonek nie są wydawane na żadne inne cele: leczenie i opiekę nad zwierzętami po sterylizacji finansujemy z innych źródeł. 

Jeden procent na zwierzaki 

Możesz nam również pomóc przekazując 1% swojego podatku na rzecz Białostockiego Oddziału TOZ, który jest organizacją pożytku publicznego.

Dzięki temu otrzymasz zniżkę na sterylizację swojego własnego zwierzaka.

Kliknij i poczytaj jak przekazać 1%:

Jeden procent na zwierzaki

Zmieniony ( 29.08.2009. )
 
Porzucona, zagubiona, w ciąży... jest lepiej :)

Dziś historia kolejnej kotki, jakich - niestety - wokół nas jest wciąż bardzo wiele.

Kicia od kilku tygodni błąkała się po klatkach schodowych osiedla TBS. Bardzo prosiła przechodniów, żeby ktoś zaprowadził ją do domu, który straciła.

Niestety, kicia nie miała identyfikatora. Być może zgubiła się sama, może została wyrzucona z powodu ciąży. Dzięki wrażliwości p. Agaty i p. Bożeny kicia jest już bezpieczna - doszła do siebie po sterylizacji w domu tymaczasowym kotkowa, pod troskliwą opieką p. Izy.

Ta kicia szczęśliwie znalazła swój dom, ale

Przypominamy: pomyślcie Państwo zawczasu o sterylizacji swoich zwierzaków.

Obwinianie i karanie kotki za to, że zaszła w ciążę jest nieludzkie.

To my jesteśmy "odpowiedzialni za to co oswoiliśmy..."Zmieniony ( 10.03.2009. )
 
Dwie ciężko chore kotki pod opieką Kotkowa

marzec 2009:

Obie kicie szczęśliwie znalazły swoje miejsce na Ziemi. Kruszynka zamieszkała u pani Moniki. Przystosowanie się do nowych warunków zajęło nieco czasu, ale obecnie kicia radzi sobie świetnie i rozstawia po kątach "czterołapne" kicie - rezydentki.

Smużka- Rudonoska - zamieszkała u pani Kasi jako przybrana siostrzyczka "Kotki z czarnym ogonkiem" 20 marca przeszła zabieg usunięcia śruby z łapki. Doszła już do wniosku, że zepsuta dotąd łapka jest bardzo przydatna i próbuje się nią posługiwać.

luty 2009:

Od kilku dni pod opieką Kotkowa znajdują się dwie ciężko chore kotki. Obie wymagały poważnych (i kosztownych) interwencji chirurgicznych.

Pierwsza z nich to kicia z  jednego z plakatów kotkowa - Kruszynka. Jest to kotka wolno żyjąca, która do tej pory bardzo dobrze radziła sobie na własnym terytorium. Kilka dni temu wróciła jednak do swej opiekunki z poważnie uszkodzoną tylną łapką. Po konsultacji weterynaryjnej okazało się, że niestety łapki nie da się już uratować. Po ciężkiej operacji kotka z trudem usiłuje teraz powrócić do zdrowia.

Druga to kotka Rudonoska- Smużka znaleziona kilka dni temu w równie ciężkim stanie - z dwiema uszkodzonymi łapkami. Po wykonaniu szczegółowych badań okazało się, że tylna łapka wymaga poważnej "naprawy" ortopedycznej. Kotka pomyślnie przeszła zabieg "złożenia" i dodatkowego usztywnienia nogi. Rudonoska powoli odzyskuje siły i poszukuje nowych, odpowiedzialnych opiekunów.

Prosimy o trzymanie kciuków za pomyślność losów naszych dzielnych pacjentek. 

Zmieniony ( 01.04.2009. )
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»