Menu Content/Inhalt
Na początek! arrow Z ostatniej chwili...
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Z ostatniej chwili...

Warning: opendir(/home/kotkowo/ftp/images/stories/inne/09/06/23/pinky) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory in /home/kotkowo/ftp/mambots/content/plugin_jw_sig.php on line 46
Na os. TBS zaginął czarny kotek - bezogonek

Pinky zaginął 21 czerwca, ma około roku, ma krzywy ząb na dole i plamkę na przodzie górnego podniebienia. Znak charakterstyczny: nie ma połowy ogonka. Kotek zaginął na osiedlu TBS, przy bloku Komisji Edukacji Narodowej 3B. Jest bardzo bojaźliwym kotem, nie lubi psów.

Jeżeli możesz pomóc w odnalezieniu kotka prosimy o kontakt z p. Anetą:
tel. 888-460-286 lub GG: 4111557

 

 

Zmieniony ( 23.06.2009. )
 
Chrupki zamiast kwiatka - inicjatywa z Gimnazjum nr 12 :-)

Zespół Kotkowa oraz zwierzaki znajdujące się pod naszą opieką składają serdecznie podziękowania Pani Wychowawczyni oraz uczniom klasy IIIB z Publicznego Gimnazjum nr 12 w Białymstoku.

Miała tu miejsce ciekawa inicjatywa - uczniowie zamiast przysłowiowego "kwiatka" na koniec roku przynieśli karmę dla bezdomnych zwierzaków. Karma wspomoże działanie naszych domów tymczasowych.

Serdecznie dziękujemy za wspaniały pomysł i okazane serce!


 

Zmieniony ( 22.06.2009. )
 
Kotek Kuba odnaleziony!

14.06.2009 przy ulicy Zagórnej 21 w Białymstoku zaginął Kuba. Kot jest naprawdę duży, ma długą, puchatą sierść. 

Kotek szczęśliwie odnalazł się 22 czerwca.

Zmieniony ( 23.06.2009. )
 
Nowe kocie biedy - maluszki z Leśnej Doliny - happy end :-)

I ponownie - scenariusz jakich wiele. Kotka zaszła w ciążę. Przecież to kłopot…

Jak więc ten problem rozwiązano? – wyrzucono domową, nie radzącą sobie na podwórku kotkę bo przecież „kot zawsze sobie poradzi”

Rozpaczliwie wycieńczona kicia urodziła czwórkę ślicznych maleństw. Zajmowała się nimi jak umiała – znalazła w jej mniemaniu bezpieczne miejsce w zakratowanym okienku. Nie było innego – wszystkie okienka zamknięte na głucho. Nikt nie ulitował się nad potrzebującą schronienia kocią mamą. Maluchy mokły na deszczu, potem suszyło je słońce.

Resztką sił zajmowała się swoimi dziećmi. Była gotowa jeść suchą bułkę, ziemniaki, byle tylko mieć czym je karmić.

Na szczęście kocia mama i maluchy są już bezpieczne. Wyglądają na razie nieszczęśliwie, ale pod troskliwą opieką pani Ani za kilka dni staną na łapki. Oto nasze Sreberka świeżo po zabraniu:

Historia tych maluchów i ich mamy to niestety kolejny przykład ludzkiej bezmyślności. Gdyby „właściciel” kici zawczasu pomyślał o sterylizacji nie trzeba byłoby teraz ich ratować. Bezmyślne powoływanie na świat zwierząt, których pobratymcy giną bez nadziei gdzieś w piwnicach i schroniskach jest karygodne.

Wszystkim którzy chcą mieć „małe kotki” wydaje się, że te urodzone w domu i śliczne znajda dom - zapewne tak, ale sprawi to, że kilka kociaków urodzonych na „wolności” nie przez to na życie. Umrą po cichutku gdzieś w piwnicach jak zapewne stałoby się w przypadku Sreberek…

  14.06

Sreberka doszły do siebie pod troskliwą opieką pani Ani. No i wszystkie chłopaki znalazły już nowy dom:

Zmieniony ( 18.06.2009. )
 
Strzałce zabito dzieci

Kotka przez 3 dni błąkała się w okolicy bloku przy ul. Piłsudskiego 25. Płakała, szukała, krzyczała. Kiedy ją zabraliśmy miała doszczętnie zdarty głos - odwodniona, wygłodzona i niemal niema.

Kiedy już nieco się uspokoiła w domu tymczasowym okazało się, że krwawi. Weterynarz postawił diagnozę - kotka jest świeżo po porodzie. Przeszukalismy gruntownie okolicę jednak kociaków nie udało się odnaleźć.

Mieszkańcy życzliwie pomagali, twierdząc, że nigdy nie było w okolicy podobnej kotki. W końcu ktoś przypomniał sobie, że została wyrzucona z samochodu - starszy pan nie był jednak w stanie dostrzec numerów. Prawdopodobny scenariusz wyglądał tak: ktoś pozbył się kociąt a kotkę wywiózł nie mogąc znieść jej rozdzierającego płaczu.

Kotka szukała dzieci jeszcze długo. Chodziła też za opiekunką krok w krok, płacząc kiedy tylko straciła ją  z oczu. Obecnie kotka ma już dom i kochającą panią.

To taka historia dla wszystkich , którzy "zapomną" o sterylizacji swoich zwierząt. Bo "to tylko zwierzę". Poszukiwania dzieci tej kotki były tak ludzkie, że serce krajało się od patrzenia na jej rozpacz.

 

 

Zmieniony ( 04.06.2009. )
 
Osiemnaście nowych kociąt w Kotkowie

 W dziale PRZYGARNIJ MNIE pojawiło się dziś osiemnaście nowych kociąt.

Zapraszamy do oglądania, zakochiwania się i rezerwowania Cool

 

 

Zmieniony ( 12.05.2009. )
 
Wielka akcja uczniów SP nr 32 na rzecz bezdomnych zwierząt

Po raz kolejny Białostocki Oddział TOZ i Kotkowo.pl otrzymało nieocenioną pomoc od uczniów Szkoły Podstawowej nr 32 w Białymstoku. 

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu i uczniom aktywnie działającym w Kole Przyrodniczym za okazną nam pomoc. Gratulujemy wielkiego serca i zapału do działania. Dzięki zebranym środkom, karmie oraz innym akcesoriom wiele kotków w Białymstoku będzie mogło wieść lepsze życie!

Mamy nadzieję, że działalność Waszego Koła Przyrodniczego będzie wzorem dla uczniów z innych białostockich szkół. Pamiętajmy, że pięć minut poświęcone na działanie jest warte o wiele więcej niż dziesięć przeznaczonych na współczucie!

 

 

 
Ruda Zyta odnaleziona!

Zyta ma około jednego roku i zaginęła 26 kwietnia 2009 przy bloku na ulicy Chrobrego 5F (Osiedle Piasta).

6 maja kotka szczęśliwie powróciła do domu.

Zmieniony ( 06.05.2009. )
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»