Menu Content/Inhalt
Na początek! arrow Z ostatniej chwili...
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Z ostatniej chwili...
Kocurek z DT Tomasza w nowym domu!
1 września kolejne kotki z DT pojechały do swoich nowych opiekunów.
Oto skrót wiadomości z DT u Tomasza: "kocurek ps. Murzynek, który był w domku tymczasowym od 27 sierpnia ma od dzisiaj fajny dom stały. Fajny bo będzie drugim towarzyszem dla super kota, który od trzech lat już zajmuje dwa pokoje z kuchnią i łazienką na czwartym piętrze w bloku. Fajnie bo jest to nieopodal miejsca w którym "azylował" po... wpadnięciu w łapki młodych dwunożnych. A tylko 5 dni azylowania - to bajka."
A może i Ty masz ochotę stworzyć Dom Tymczasowy dla kociaków?
Zmieniony ( 01.09.2008. )
 
Kotkowo na II Międzynarodowej wystawie psów rasowych w Białymstoku
30 sierpnia 2008 kotkowo.pl wspierało białostocki oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce w zbiórce pieniędzy na sterylizację zwierząt wolno żyjących podczas II Międzynarodowej wystawy psów rasowych w Białymstoku. Zbiórka wśród wszystkich, którym los bezpańskich zwierząt nie jest obcy była prowadzona przez wolontariuszy TOZ również w niedzielę, 31 sierpnia.
W ciągu dwóch dni Wystawy zebrano ponad 1350 złotych! Fundusze te w całości zostaną przeznaczone na akcję ograniczania bezdomności psów i kotów.
Dzięki Waszemu zaangażowaniu dziesiątki zwierząt w naszym regionie otrzymało już należną im pomoc, ale setki kolejnych wciąż jej potrzebują!
Więcej o wystawie dowiesz się tutaj: http://zkwp.bialystok.pl/bialystok08info.php
 

Zmieniony ( 02.09.2008. )
 
Mamba ma nowy dom!

29 sierpnia 2008 do nowego domu pojechała Mamba z DT u Moni.

Mamba jest piękną czarną koteczką, której życie się nieco skomplikowało.
Do Domu Tymczasowego u Moni trafiła 8 sierpnia, z okiem w bardzo złym stanie. Po konsultacji z lekarzem weterynarii zapadła decyzja: konieczna jest operacja. Po udanym zabiegu oko wyglądało nieco drastycznie (zdjęcie dla mało wrażliwych), ale szybko zaczęło się goić. Dziś po operacji nie ma prawie śladu.

Mamba okazała się być wspaniałą, towarzyską kotką. Jak któregoś dnia pisała Monika - "wszędzie jej pełno, chodzi w kołnierzu i zastanawiam się jak ona wchodzi w niektóre kąty Laughing W nocy śpi ze mną w łóżku a zasypiając mruczy jak traktorek". Mamy nadzieję, że Mamba znajdzie swoje szczęśliwe miejsce wśród nowych, kochających opiekunów.

Zmieniony ( 29.08.2008. )
 
Cztery kotki porzucone na osiedlu Białostoczek trafiły do DT kotkowa
28 sierpnia około godziny 21 do jednego z naszych najlepszych Domów Tymczasowych, trafiły cztery maleńkie, biało-czarne kociaki
Kociaki zostały znalezione w pobliżu przychodni na os. Białostoczek. Przebywały tam bez matki, są wygłodzone i zziębnięte. Zostały uratowane przez parę młodych ludzi, którzy  zadzwonili  do TOZ i poprosili o pomoc. Sami zanieśli je do lecznicy i rozpoczęli kurację - za co wielkie dzięki! Niestety nie mogły one pozostać w miejcu, w którym przebywały.
Kotki zostały wstępnie wyczyszczone, nakarmione, po czym grzecznie poszły spać. Mamy nadzieję, że już wkrótce będą mogły pojawić się w dziale Przygarnij mnie!.
A oto pierwsze zdjęcia kociąt:
 
Zmieniony ( 27.09.2008. )
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 nast.  » koniec »»