Menu Content/Inhalt
Na początek! arrow Ochrona Twoich danych
Ochrona danych osobowych
W związku z nowymi regulacjami, związanymi z wejściem w życie 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), informujemy o zasadach przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych, które przekazali nam Państwo w celu zapewnienia opieki kotom wolnożyjącym lub zawarcia umowy adopcyjnej.

1. Kto przetwarza dane osobowe?

Administratorem danych jest Fundacja Kotkowo z siedzibą w Białymstoku, al. Piłsudskiego 26/31

2. Dlaczego przetwarzamy dane?

Przetwarzanie danych pozwala nam na działania związane, m.in. zapewnieniem opieki przyniesionym kotom, zawarcie umów adopcyjnych.
W szczególności przetwarzamy dane osobowe w celu komunikacji związanej z niesieniem pomocy przyniesionym zwierzętom, oraz  za pośrednictwem formularza kontaktowego
Podstawą  przetwarzania jest niezbędność zachowania komunikacji w procesie zapewnienia opieki bezdomnym zwierzętom.

3. Jak długo przechowujemy dane?

Dane osobowe przekazane na potrzeby zawarcia umowy adopcyjnej będą przechowywane przez okres trwania umowy. Dodatkowo, po rozwiązaniu umowy, dane będą przechowywane ze względów bezpieczeństwa prawnego, do czasu  przedawnienia ewentualnych roszczeń.

W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania danych jest zgoda, dane będą  przetwarzane do czasu jej wycofania.

Zgodę można wycofać w dowolnym momencie. Wycofanie gody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Jeśli chcesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych prosimy o wysłanie maila na Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć lub listu na adres: al. Piłsudskiego 26/31, 15-446 Białystok.

4. Komu udostępniamy dane?

W związku z usługami jakie podmioty zewnętrzne świadczą na rzecz Fundacji Kotkowo, podmioty te mogą uzyskać dostęp do danych osobowych, w zakresie niezbędnym dla realizacji tych usług. Te podmioty to lecznice weterynaryjne oraz Urząd Miasta.

5. Jakie masz prawa?

W związku z przetwarzaniem przez Fundację Kotkowo danych przysługuje szereg uprawnień: możesz uzyskać  informację o tym w jaki sposób i w jakim zakresie przetwarzamy Twoje dane oraz dodatkowo kopię Twoich danych osobowych (po wskazaniu konkretnej daty i miejsca np. zawarcia umowy lub wypełnienia karty zwierzęcia). W przypadku, gdy Twoja prośba obejmuje  kopie danych pomożesz nam wskazując kopię jakich danych chciałbyś otrzymać.

Fundacja Kotkowo może naliczyć opłatę w przypadku drugiej i kolejnej kopii, o czym zostaniesz powiadomiony.
Wysokość opłaty będzie odpowiadała kosztom jej przygotowania.

Możesz zażądać sprostowania Twoich danych (jeśli zostały błędnie zapisane lub jeśli się zmieniły), ich usunięcia (jeśli nie ma podstawy do tego, aby Fundacja Kotkowo je przetwarzała) lub ograniczenia przetwarzania.

Jeśli uważasz, że przetwarzanie przez nas Twoich danych narusza Twoje interesy prosimy o informację.

Przysługuje Ci także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego: Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

6. Jak możesz się z nami skontaktować?

W sprawie dotyczącej danych osobowych można skontaktować się wysyłając wiadomość na adres email: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć lub listownie na adres:
Fundacja Kotkowo
al. Piłsudskiego 26/31
15-446 Białystok

 
następny artykuł »