Menu Content/Inhalt
Na początek! arrow Z ostatniej chwili... arrow Chciałabym być ładnym kotkiem
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Chciałabym być ładnym kotkiem

Kiedyś mama opowiedziała mi bajkę o szczęśliwym kotku. Był śliczny, miał swoje mięciutkie posłanko, pełną miseczkę i człowieka, który go głaskał i tulił. Obiecywała, że kiedyś, kiedy wyzdrowieję, pójdziemy szukać naszego domu.  

Ale mama zaginęła. Wołałam ją długo, ochrypłam, płakałam.

Próbowaliśmy jej szukać.

 A ja, ja nawet nic nie widziałam.  Szłam na oślep, trzęsłam się płacząc rozpaczliwie.

Ktoś chwycił mnie za kark, powiedział – „jaki brzydki, chyba trzeba go uśpić”

Nie!!!

Ja przecież mam dopiero 2 miesiące, tyle jeszcze chciałbym odkryć.

Tylko…ja wiem, że nie jestem ładna. Chciałabym, bardzo, jak każda dziewczynka. Kto zechce takiego brzydkiego kotka?

Essi została znaleziona wraz z dwoma braciszkami. Powikłania po kocim katarze uszkodzuły jej oczka. Ale jest dzielną koteczką pomimo iż nie widzi doskonale sobie radzi, nie wymaga specjalnej opieki. Jest kotkiem w pełni domowym – potrafiła „odnaleźć się” w mieszkaniu o nieznanym rozkładzie – patrząc na jej harce trudno zorientować się, że nie widzi.

Chodzi za opiekunką, zagaduje, przytula. Zupełnie jakby starała się zrekompensować, że nie jest może tak piękna jak widzące koty.

Jej maleńkie, kochające serduszko czeka na kogoś o wielkim sercu, kogoś sprawi, że będzie szczęśliwa jak kotek z bajki jego mamy.

 ESSI vel Oczko /ok.10 tyg./ jest niewidoma, ale sobie świetnie radzi. Jedyne problemy można zauważyć podczas wskakiwania lub zeskakiwania z mebli. Zwłaszcza w nowym otoczeniu. Bardzo szybko uczy się i zapamiętuje, gdzie co jest. Stan oczu wciąż się poprawia. Zwłaszcza pod kątem estetyki. Lekarka diagnozuje, że widzieć nie będzie nigdy, ale reaguje na intensywne światło.
Essi bardzo chętnie bawi się wszelkimi zabawkami, które wydają dźwięki (kulki z papieru, grzechoczące myszki, brzęczące piłeczki, szeleszczące wędki itd)
Jest bardzo kochana, lubi się przytulać i być głaskaną/drapaną, ale nie przepada za noszeniem.
Doskonale korzysta z kuwety. Jest odważna i inteligentna. Pierwsza przy misce z jedzeniem, nie ma problemów z innymi kotami.
Jest odrobaczona, zaszczepiona i ma książeczkę zdrowia.
kontakt - Ania: 514 979 464


 

Braciszek ESSI - Regis
REGIS vel REX /ok.10 tyg./ z serii ŚLEPOTKI ma króciutką i delikatną sierść, wielkie uszy oraz masywną budowę co sprawia, że kojarzy się z rexem czy innym sfinksem.
Zamglone jedno oczko powoduje, że gorzej na nie widzi (dzięki leczeniu jest poprawa, ale nie przejdzie całkowicie), co nie sprawia mu problemu, tylko dodaje magii spojrzeniu :)
Kocurek jest spokojny i dość nieśmiały, ale bardzo miły. W zasadzie nie rozrabia, za to często się wtula, łasi i głośno mruczy. Czasami też ma przejawy “choroby sierocej” - ugniata łapkami i energicznie wciska nosek. Chętnie eksploruje przestrzeń wokół i jest ciekawski. W stadzie towarzyski. Nie rywalizuje, nie przepycha się do miski, nikomu nie dokucza, za to chętnie się razem bawi i tuli do snu.
Regis jest odrobaczony, zaszczepiony i ma książeczkę zdrowia.
kontakt - Ania: 514 979 464

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »