Menu Content/Inhalt
Na początek! arrow Z ostatniej chwili... arrow Szczotka: sześć trudnych tygodni
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Szczotka: sześć trudnych tygodni
Mija już sześć tygodni, od kiedy Szczotka znalazła się pod opieką kotkowa.
Wraz ze swoim bratem Pędzelkiem trafiła do nas w wyjątkowo złym stanie. Niestety malutki Pędzelek nie zdołał wygrać z trawiącą oba kotki chorobą i przeniósł się do (Kociego Raju). 
Szczotka powoli zaczęła jednak odzyskiwać zdrowie. Przez kilka pierwszych dni musiała być karmiona strzykawką - potem powoli posiadła wszystkie kocie umiejętności (z włażeniem do talerza opiekunów włącznie).
Pod koniec listopada jej stan znacznie się jednak pogorszył. Szczotka przestała jeść, bardzo mocno schudła, stała się osowiała, przestała wykazywać jakąkolwiek aktywność. Jej stan pogarszał się z dnia na dzień. Codzienne wizyty w klinice weterynaryjnej, kończące się serią zastrzyków, codzienne karmienie "na siłę" oraz ogrzewanie termoforem (nazywanym Mamą-Butlą) wydawały się nie przynosić żadnych efektów. Po 6 dniach Szczotka zaczęła jednak powoli odzyskiwać ochotę do życia. 
Powoli - po raz kolejny - nauczyła się samodzielnie jeść. Dziś próbuje sama zaczepiać inne koty i prowokować je do wspólnych aktywności. Delikatnie - jakby starała się nikogo nie skrzywdzić - poluje na swoje zabawki. Przychodzi na kolana, mruczy i stara się być zawsze blisko człowieka.
A najbardziej uwielbia brzękanie swojej nowej miseczki.
 
 
Zmieniony ( 16.02.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »