Menu Content/Inhalt
Na początek! arrow Z ostatniej chwili... arrow Kotki proszą o 1,5% Twojego podatku!
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Kotki proszą o 1,5% Twojego podatku!

 Miło jest nam poinformować, że Fundacja Kotkowo posiada status Organizacji Pożytku Publicznego.

Dzięki temu, składając zeznanie podatkowe  macie Państwo możliwość wsparcia naszej działalności poprzez przekazanie 1,5% swojego podatku dochodowego.

Zebrane w ten sposób fundusze w całości przeznaczone będą na rzecz kotków znajdujących się pod naszą opieką.

Jak to zrobić?

Przekazanie 1,5% podatku jest naprawdę proste! Wystarczy, że wypełniając PIT za poprzedni rok wskażecie Państwo Fundację Kotkowo wpisując w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego numer pod jakim Fundacja Kotkowo widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym, czyli:

0000345319

Aby to zrobić, należy uzupełnić część zeznania zatytułowaną "Wniosek o przekazanie 1,5% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP", znajdującą się na ostatniej stronie zeznania PIT.

W tej samej części zeznanania wpisujemy także kwotę, którą chcemy przekazać dla OPP. Prosimy jednak pamiętać, że nie może ona przekraczać 1,5% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

W swoim zeznaniu podatkowym możecie Państwo również podać dodatkowe informacje, które zostaną nam przesłane organizacji jako uszczegółowienie przekazanych kwot. Możecie Państwo także wyrazić zgodę na podanie nam swych danych osobowych (imienia, nazwiska oraz adresu) - nie jest to jednak konieczne.

Już teraz kotki serdecznie dziękują za każdą, nawet najmniejszą kwotę!

SPRAWOZDANIA Z WYDATKOWANIA 1% podatku zamieszczamy tu:
https://niw.gov.pl/opp/sprawozdania-opp/

Zmieniony ( 24.03.2023. )